Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázzal működő forrasztópákát...

Gázzal működő forrasztópákát bármelyik típusú gáz utántöltővel feltölthetem?

Figyelt kérdés
Vettem egy DREMEL Versatip gáz forrasztópákát. A használati utasításban az szerepel, hogy folyékony butángázzal működik, finomított butángázzal, amelyet öngyújtókhoz is használnak. Kérdésem az lenne, hogy bármelyik típusú gáz utántöltő használható, amelyek az üzletekben ki vannak rakva, vagy létezik több fajta is, és gondosan ki kell választani, hogy melyik a megfelelő? Én csak simán levettem egy öngyújtógáz. Jó bármelyik? Mire figyeljek?
2012. dec. 12. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bármelyik utántöltő jó!
2012. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Zsolt75 ***** válasza:

Egyáltalán nem jó bármelyik.


Nézd meg a páka útmutatójában, hogy milyen gázkeveréket ajánlanak és olyan utántöltőt vásárolj.


Nekem Wellerem van, ahhoz a sajátját használom ami szintén tiszta bután gáz.

2012. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Zsolti75!


Az útmutatóban ez áll:


"folyékony butángázzal működik, finomított butángázzal, amelyet öngyújtókhoz is használnak."


Ezenkívül más információ a töltőgázra vonatkozóan nincs.


Na most én vettem egy töltőgázt, amire az van írva, hogy univerzális gázöngyújtó töltő. A hátulján ez áll: Összetételében: Pb gázkeverék. Ezt akkor használhatom?

2012. dec. 12. 15:22
 4/12 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem nem mert az propán-bután.. a tiedébe meg sima bután gáz kell.


Annó énis megkérdeztem a wellernél, ők mondták nekem is , hogy csak a sima BUTÁN gáz jó hozzá. Ez nem azt jelenti, hogy nem működik vele csak szerintem idő előtt tönkremegy.


A Dremmel nem forgalmaz ilyet?


Javaslom a Wellerét ha nem találsz kimondottan bután gázosat. 2300 HUF asszem egy palack.

2012. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használhatod, Zsolti túllihegi a dolgot!

Én évek óta a trafikból veszem a pákámhoz az utántöltőt!

2012. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Javaslom a Wellerét ha nem találsz kimondottan bután gázosat. 2300 HUF asszem egy palack"


Ostoba sznobság!


Minden cégnek a saját érdeke, hogy a saját termékét propagálja, eladja! Ebben az esetben is ez van. A 300 Ft-os utántöltő palackos gáz ugyan olyan jó, mint a többezer forintos "márka"!

Én is évek óta használok "kínai piacos" gázöngyújtó-töltő palackot a Welleremhez, -gond nélkül!

Egyébként: Ugyan mit tenne tönkre benne a gáz?

Ez ugyan olyan hülyeség, mint anno volt: "a Zippo öngyújtóba csak a Zippo benzin jó". tökéletesen működött -a jóval olcsóbb- patikai sebbenzinnel is!

2012. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a Dremel nem forgalmaz ilyet. Az Obi-ban, ahol vettem csak rámutattak a gáztöltőkre, hogy ezekkel lehet tölteni. Én meg levettem egyet, de nem néztem, hogy most bután vagy propán-bután.


Konkrétan ezt a töltőt vettem, asszem ez volt a legolcsóbb is.


[link]


Az a probléma, hogy a használati utasításban így ellentmondás van. Mert ugye azt írja, hogy bután gázzal működik, és hogy az öngyújtó töltőgáz jó. Na de az propán-bután.

2012. dec. 12. 17:20
 8/12 Zsolt75 ***** válasza:
MIndenki maga dönti el, hogy mit használ. Nekem túl drága volt a Weller így én nem kockáztatok. A kibiceknek semmi se drága, páne nem a más márkás cucca.
2012. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem is dremel van és nekem amikor vettem 1 cfh tipusu gázt adtak.Ez is propán/bután 14%propán 86%butan.De szerintem is mind1.
2013. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem beszélve arról hogy ha mondjuk ne adj Isten a ,,rossz " minőségű gáz miatt nem 3 évig hanem csak két és fél évig bírná. Ennyi idő alatt ha mindig 2000 forintokat adnál egy palackért, akkor sem éri meg, mert annyi pénzből meg már vagy 2-3szor is vehetnél forrasztópákát.
2014. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!