Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Öntvénybe beletört (M6)...

Öntvénybe beletört (M6) csavar. Csavarba beletört fúró? Mi legyen vele?

Figyelt kérdés

Vettem a hét végén a zsibvásáron egy gyanúsan olcsó gázzsámolyt.

"csak" az egyik lábát tartó M6-os csavar van beleszakadva-mondta az eladó.

Nosza,van itthon balmenetes csavarkiszedőm,nem lehet gond.


Igen ám,de nem vettem észre,csak ma délelőtt,mikor hozzáláttam,hogy az embör már "nekiállt",és a beszakadt csavart megpróbálta megfúrni,és egy kb.2,5~3mm-s fúrót beletört a csavarba. Azt a fúródarabot már nekem "nem kell kifúrni"onnan-nem bírom.

Kinek van használható ötlete???


2013. jan. 14. 14:23
 1/8 A kérdező kommentje:

Ehhez hasonló,csak az egyszerű,-gyújtó,és égésbiztosító nélküli.

[link]

2013. jan. 14. 14:26
 2/8 fúróferkó ***** válasza:

Ha otthona konyhában tudod csak megoldani, akkor nem egyszerű.Ha van szikraforgácsolós ismerősöd,pláne ha van ekkora gépe ,amire a cucc ráfér,ott szakszerűen kiszikrázható.

Más megoldások:1.,Levágni a csavart,másik helyen találni felfogatásra elég felületet.

2., nagyfordulatú fortuna köszörűvel,gyémánt hegyű stifttel kiköszörülni a betört fúródarabot,ha sikerült,akkor egy jó 4,8 mm előfúróval felújítható a menet.

2013. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Erre a szikraforgácsolóra rákérdezek!

Meló után még egy turbómaró-fejjel azért még megpróbálom.

[link]

[link]

2013. jan. 14. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van otthon hegesztőd akkor hegessz rá a csavarra és úgy kitudod tekerni.

Üdv!

2013. jan. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 fúróferkó ***** válasza:

#4

Érdekelne engem is a végeredmény,"ha van otthon hegesztőd" tanácsot a kérdező megpróbálja .

M6 -os csavar magmérete 4,5-4,8 mm .Ráadásul beletört egy 3,5 mm fúró,talán maradt is 0,5 mm körüli anyag az csavarból.Körülötte öntöttvas.Erre az 0,5 mm anyagra kellene "valamit" ráheggeszteni a tanács szerint úgy,hogy a kibírja a csavarónyomatékot,amit az eredeti keresztmetszet sem bírt ki röhögés nélkül ,mert beleszakadt.

2013. jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Aki ismeri ezt az öntöttvas égőfejet,az tudja,hogy a lábakat rögzítő csavarok úgy vannak elhelyezve,hogy a lábaknak oldalirányban van vagy másfél centis holtjátéka.

Így nem kínoskodtam vele,a beszakadt csavar mellé közvetlenül fúrtan egy másik lyukat...bele a hatos menet,és kész.

Megkérdeztem a szikraforgácsolást is-"állampolgári kapcsolat útján,számla nélkül" egy ezres lett volna.

"Annyit nekem nem ért".

2013. jan. 16. 13:03
 7/8 fúróferkó ***** válasza:
#1,utolsó: Örülök a jó hírnek.
2013. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 5/7

Nekem van itthon awi hegesztőm,én megoldottam volna vele,és pálcással is rálehetett volha heftelni egy jó erőset,Nos hogy a csavar körül lévő anyagot ne hegessze össze így egy rézlapkára fúrni kellett volna egy akkora lyukat amekkora acsavar és azt oda tenni,így az öntötvasnak nem esik baja.

Amúgy vannak még megoldások.Üdv!

2013. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!