Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Parkoló kialakítása?

Gáborqq80 kérdése:

Parkoló kialakítása?

Figyelt kérdés
Családi háznál az a probléma, hogy esős időben az autó alatt, körül sár van és ettől a gép is meg az ember is sáros lesz. Vannak tér kövek amikbe füvet lehet ültetni. Ez tetszik csak túlságosan maradandó. Több ember öltön meg marad. Olyat szeretnék ami nem 'él túl egy embert'. Aki ezt nem érti ne is válaszoljon hülyeségeket. Anyagként a fára gondoltam. Erre kellene valami példa. Köszönöm.

#Parkoló otthon
2013. febr. 1. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Farönköket kell felszeletelni, 15-20cm vastagra, és azt mint a térkövet le tudod rakni. Közé mehet apró szemű kavics/sóder.


[link]


Ilyen stílusban gondoltam.

2013. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zsolt75 ***** válasza:
55%

Ez látványos és szép csak legyen aki majd ellapátolja róla a havat esetlegesen. Minden rönknél beleakad majd a lapát és lehet szentségelni. :-)


Én letérköveztettem az egészet, könnyű kezelni és az én életemben remélhetőleg jó is lesz. Ha te nem akarsz tartósat tudom ajánlani a szembe szomszédom mint kivitelezőt, neki 3 évig se tartott és csinálhatta újra.

A magyar építőiparba bízva minden régióba találsz olyan céget aki egész biztosan NEM TUD maradandót alkotni! :-)))

2013. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Meg lehet csinálni úgy is, hogy még havat is lehessen lapátolni róla, csak kellenek kisebb nagyobb átmérőjű szeletek, és szépen szintbe kell rakni. Persze a térkő egyszerűbb, és illik is a ház profiljához, én is azzal csináltam meg a kocsibeállót. Én nem szeretném az életemben többször is megcsinálni :D
2013. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk bontott tégla van lerakva. Bár nem "tűnik el" magától, a téglát bármikor fel lehet szedni, a sima föld maradna alatta. Viszont ez tető alatt van, ha esne rá az eső, nem bírná a kiképzést.


Szerintem nyugodtan rakhatsz le gyephézagos betonelemet. Azt is fölszedheted, ha már nem kell. A fával az a baj, hogy vagy elkorhad pár év alatt (túl gyorsan), vagy tele kell nyomni rothadásgátlóval, ami szintén nem túl természetbarát dolog. Nálunk a fűrészpor (tetőgerenda vágásakor keletkezett) sem akart elkorhadni évekig a föld alatt, mert annyi volt benne a korhadásgátló vegyszer.

2013. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!