Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék két kb 4 cm vastag...

Szeretnék két kb 4 cm vastag falapot összeragasztani de nem tudom a ragasztandó felületeket pontosan simára csiszolni. Mit ajánlanátok, milyen szerszámmal tudnám egyenesre alakítani hogy pontosan össze tudjam ragasztan?

Figyelt kérdés
próbáltam gyaluval bár ez elég régi lehet hogy nem jó egyenes fára raktam csiszolópapírt ezzel tudtam legjobban megközelíteni de ha össze rakom még így is 1-2 helyen átlátok rajta vékony csíkba és ha megmozgatom rajta billeg gondolom mert nem illeszkednek pontosan

2013. márc. 3. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
megfelelő vastagságú ragasztóréteg kéne...amúgy meg miért nem veszed meg a dupla vastag falapot?
2013. márc. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mert nem úgy akarom megragasztani hogy vastagabb legyen hanem hogy nagyobb felületet adjon ki :)
2013. márc. 3. 18:58
 3/10 A kérdező kommentje:
farönkből vágtam ki 4 cm-es lapokat nem lettek valami szabályosak de már egész jól állok vele és azokat szeretném összeragasztani hogy a végén egy síkba csiszoljam valahogy az egészet
2013. márc. 3. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik falapot ha a mérete engedi, krétázd be. Ha ráteszed a másikat, akkor ahol nem illeszkedik rendesen, ott nem lesz krétás. Ahol krétás azt a részt csiszolhatod.



De talán sokkal egyszerűbb, és stabilabb megoldás lenne ha fatiplit is használnál. Két-két centi mélyre fúrsz a falapokon egymással szemben, és az egyik lapba beragaszthatod a 4cm-es fatipliket. Így már összeragaszthatod, látszódni nem fog, és talán kevesebb macerával jár, mint tökéletesen összecsiszolni.

2013. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tiplis megoldás akkor is érvényes, ha nem dupla vastag lapot akarsz :)
2013. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket kipróbálom :) mondjuk én még kézi gyalugépen gondolkodtam nem tudom hogy az megfelelő ilyen célra mert 1-2 mm-ről van szó kb ahogy a rést néztem de még elcsiszolgatom aztán majd írok hogy mire jutok :)
2013. márc. 3. 19:14
 7/10 Ágh Ferenc ***** válasza:
Én ilyen esetben azt szoktam csinálni, ha elég nagy a felület, akkor mivel már csiszoltál egy csomót, akkor van fareszeléked is, keverd össze ragasztóval a port és kend a ragasztandó felületre és szorítsd össze valami erős módszerrel! Így az egyenetlenségeket nem csak a ragasztó, hanem némi faanyag is kitőlti! Ez azért is jó, mert a ragasztás látszó részein kisebb rések maradnak, amit el kell esetleg tüntetni!
2013. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

mondjuk kemény fába vágtam a fejszémet szó szerint mert gitárt szeretnék csinálni csak a test részét ezért megpróbálom minél jobban egyenesre csiszolni de a fűrészporos ötlet is jó :) van bőven most :)

a felület amit ragasztanék kb 35*4 cm es

esetleg valami tipp ragasztóval kapcsolatban hogy mit ajánlanátok ?

köszönöm a válaszokat rendesek vagyok

2013. márc. 3. 20:11
 9/10 Ágh Ferenc ***** válasza:
A manapság használatos hideg enyv teljesen megfelel! Ez egyébként vizes bázisú és ráadásúl a száradás után kissé el is szintelenedik! Általában két fajtája ismeretes, az általános, ami papír, textil ragasztására is alkalmas illetve a speciális, ami inkább kemény fák ragasztásához ajánlott. Gondolom ez lenne a jobb. Egyébként javaslom a fűrészporos módszernél, hogy jó vastagon tedd rá a ragasztót, erre szórd a fűrészport aztán erre megint egy réteg ragasztót, így nem csomósodik össze. Ne izgasd magad, hogy folyik össze vissza, mert a felesleg így is úgy is kinyomódik és ezt az összepréselés után is egy jó vizes ruhával simán le lehet törülni! Aztán ha megszáradt, akkor csiszolással rendbe teheted! A hibákat folyékony fával el tudod tüntetni és kész. Még annyit, hogy inkább homorú legyen a két felület ha lehet, mert jobb lesz az eredmény.
2013. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget :)
2013. márc. 3. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!