Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fatüzelésű kazánt lehet...

Fatüzelésű kazánt lehet elektromos gyújtásúvá tenni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, h megraknám a tüzet reggel, s valamilyen módon időzítve meggyújtani valahogy elektromos úton. Lehetséges ez? ha igen, akkor hogyan?

2013. márc. 19. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha stabilan kell, rendszeres használatra, akkor valami segédégőt, praktikusan gázégőt javasolnék, de házibarkácsban ilyet csinálni nem egy életbiztosítás.


ha csak néha-néha kell, akkor kell egy adag grillgyújtó, a foszforos fajta pl. [link] , egy golyóstoll, némi vezeték, időzítő és egy 12v-os akku.

a golyóstollból kiveszed a rugót és kinyújtod, aztán rátekered a grillgyújtó foszforos végire. (ne érjenek össze a menetek), rákötöd a vezetékeket, ahhoz az időzítőt, ahhoz az akkut.

ha az időzítő bekapcsol, a rugó felizzik, jó eséllyel begyújtja a foszfort, az pedig magát a grillgyújtót. az meg képes meggyújtani a tüzet, ha rendesen alá van pakolva papírral és vékony fával. viszonylag biztos módszer, viszont a rugó és a vezetékek egy része egyszer használatos, mert tönkremegy. meg persze a grillgyújtó is.

2013. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ezen agyaltam a télen,ki is írtam kérdésbe.

Nem értem rá megcsinálni.

-Az egyik,költséges részű az a pelletkazán gyújtószerkezete,de az drága.

-A másikat én a műhelyben próbáltam,működne is...

Az alapötlet a dízelautók izzítógyertája.

A tűzrácsba bele kell barkácsolni alulról. A gyertyához pár szál gyufát tettem,rá papírt,vékony gújtós fát. Erre mehetne a vastag fa.

Elektronikában jártas embernek nem nagy feladat megcsinálni az indítást,akár egy digitális ébresztőórával,+relével. Az odamenő vezetékek szigetelése sem nagy gond.


Az izzítógertya,símán meggyújtotta a gyufát,majd az a papírt,és a vékony fát.

Nekem arra kellett volna,hogy reggel ne kelljen lemenni a hideg melléképületbe,csak ha már meleg(ebb)van.


Arra,hogy a távollétedben égjen,még "ki kellene találni" valamit a huzatszabályozásra,mert ha nincs elzárva időben a levegő,mire hazaérsz,kiviszi a meleget.

Most,hogy kérdezted/ezsembe juttattad,ismét kedvet kaptam barkácsolni,lehet,hogy az őszi fűtési idényre összerakom.

2013. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pellet kazánom van,ez alapból elektromosan gyújt. Van benne 1 230V 500W-os henger alakú betét ez kb 1 perc alatt gyújtja be a pelletet. Van benne 1 láng figyelő szenzor ami a tűz érzékelése után növeli a ventilátor fordulatát ezzel gerjesztve a tüzet. A diesel gyertyát én is kipróbáltam mert az eredeti betét több mint 20 rugó(soknak találtam) de nem bírt ki 1 napnál többet mert állandóan lángban van.

Villszer.

2013. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Helló w3dzz ! Ritkán látlak mostanság!

Azért írtam a pelletkazán-gyújtót,mert a télen nekem is Te ajánlottad.

Én úgy próbáltam ki az izzítógyertyát,hogy a rács között,az egyik oldalon alulról dugtam föl annyira csak,hogy szinben legyen a gyertya feje.(könnyű nekem,a szembeszomszédban autószerelőműhely van,adtak egy marékkal,hogy próbálgassam.Egy-kettő működött is.)

Úgy okoskodtam,hogy az autóban,a hengerben is kapja a hőterhelést,a fa hőjét csak kibírja!

Szóval azt mondod,mégsem?

2013. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Én nem vagyok jártas sem elektronikában, sem az ehhez kapcsolódó szerelési munkákban, így házilag nem merem kivitelezni. A pellet kazánban lévő betétet be lehet építeni sima vegyes tüzelésű kazánba is? Pelletkazánra nem nagyon tudnék beruházni, mert elég drága, és üzembe tartani is több mint a vegyes tüzelésűt brikettel esetleg fával, csak pl a fa elég kényelmetlen. eddíg a brikett vált be legjobban. csak mire hazaérek 12 fok van. ezért kellene,h 4-5 óra között begyulladjon, és csak rá kelljen dobni párat 6-7 körül, mikor hazaérek. erre keresem a megoldást. Gáz bevezetésére nincs lehetőségem.
2013. márc. 20. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!