Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnêm bevezetni a...

Adathor kérdése:

Szeretnêm bevezetni a 100 nm2-es házamba a gázfűtét. Csak cserépkályha van bent, radiatorok nincsenek. Kb 6-7 radiatort szeretnek. Mennyi lehet az összege egy teljes beszerelêsnek?

Figyelt kérdés
Gazfutes,mennyibe

#Kozponti.gaz.arak
2013. ápr. 3. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk vegyes tüzelésű kazán lett és 140m2 és olyan 1,5 millió lett a vége. Gázterv,engedélyek...ha kéményes kazán lesz akkor béleltetni a kéményt stb stb 1 millióval lazán számolhatsz szerintem.
2013. ápr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minimum 1 milla. De könnyen 2 is lesz a végén.

Radiátor van típus függően akár 4-5x árban is, a PEKPÁN gagyi török, Immergas közép kategória, Purmó minőség stb

Gázkazán Western Quasar vagy mi a neve 120eFt gagyi műanyag belsővel, Vaillant kondenzációs meg 350-450eFt

Csövezésben az 5rétegű cső a legolcsóbb, abból a Henco stb minőség drágább, de van gagyi magyar, Rézcsővel a legdrágább stb. Szerelvényk, szelepek, csapok, olcsó olasz, magyar, minőségi német drágán stb.

2013. ápr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vajon az nem baj ha en veszem meg a radiatorokat meg esetleg a gazkazant? A szerelő vagy vallakizo nem fogja huni a szàjàt. Ugyebar megprobalom tobb helyen us megnezni hol olcsobb. Mig egy vallakozo mèg arra is ràtenne par ezrest.
2013. ápr. 3. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Mi 4-5 embertől kértünk teljes árajánlatot szóval még a legapróbb csavart is tartalmazta...A nyertesnek bolti árlistája volt.A végösszeget meglátva azt hittem a világból kiszaladok.Neki ültem a netnek és rájöttem,hogy rengeteg idővel,de olcsóbban meg fogom tudni oldani.Rézcsöveket,puffert és a radiátorok többségét több mint 200km-ről hozták (az ajánlatom úgy szólt,hogy szállítási költség nélkül igényt tartok rájuk) mivel ezek már 500 ezer fölötti dolgok voltak így naná,hogy ingyen kihozták. A keringetővel hatalmas szerencsém volt mert szuper inf. topakció keretén belül 2 nekünk megfelelő grundfos szivattyút árultak :) hívtam is az eladót ha postázza nyomom is a licitet rájuk és reménykedek..hát siker volt mert más nem licitált így fél áron vettem (boltból rendes garanciával eredetit) tehát a kettő került annyiba mint egyébként 1 db. Nah nem részletezem ám hosszan szóval a közeli bolti árajánlat helyett a saját akciómmal durván 280000 ft-ot spóroltunk. A szerelőnek a munkadíja volt a lényeg ami össz 150ezer volt. A legtöbbet a részcsöveken és a radiátorokon spóroltunk (d-ég radiátorok),minden onnan vettem ahol olcsóbb volt még ha egy kicsit is és így az össz spórolás már jelentős volt.De életembe nem ültem annyit a gép előtt,telefonálgattam és idegeskedtem...de ilyen megtakarításnál már megérte.

2013. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jah még annyit,hogy több embertől kell árajánlatot kérni... egyébként azt hittem a mesébe nincs ilyen...volt amelyik kijött körülnézett méregetett irkált majd mondta,hogy kb 4 nap és hozza az árajánlatot..nah azóta se láttuk. Volt amelyik a pár nap helyett 2 hét után ért ide az árajánlattal mert kiment a fejéből(nah ilyen megbízható ember már kapásból kiesett)
2013. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az árajánlat jó öttlet!

Alkudj keményen a boltokban! MInimum 10%-t le lehet csalni ekkora tételnél, ha egy hejen veszed!


Kérdezd meg a szerelőt, hogy a kedvezményét neked adja-e, mert akkor azzal is olcsóbb.

Esetleg valami céges ismerősnek nem kell számla a cuccról és ad vissza belőle stb.

MIelőtt bevásárolsz azért kérd ki a szaki tanácsát, hogy mit ajánl, mert sok a szar termék a piacon. Pl egy olcsó szelep, ha két hét után vagy szerelés közben már elreped, sok bosszúságot és kárt tud okozni.

2013. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lehet hogy a meglévő cserépkályhát vízterezném és arra kötném a radiátorokat.Ha lenne rá pénzem megcsinálnám és szakítanék a gázszolgáltatóval. K.rva drága a gáz és folyamatosan nőni is fog.És így 100nm-t kifűteni... hát...
2013. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!