Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 2 körön vannak radiátorok a...

2 körön vannak radiátorok a lakásban. Az egyik körön lévők nem fűtenek. MI lehet a gond?

Figyelt kérdés

A kazánnál be van kapcsolva az a kör is.A radiátor termosztát is rendben van.

Légtelenítve lettek,víz van bennük,de mindegyikben hideg.

A kazánnál felmenő cső meleg,de a radiátor előtt már hideg.Lehetséges,hogy valamit a torló szelepen kellene beállítani?

Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.


2012. szept. 19. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Keringető szivattyús a rendszer, vagy gravitációs?
2012. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamiért nem tud keringeni.

Ez vagy azért mert :

Zárva van az alsó Radiátor szelep(esetleg tele van kosszal).


1 Léghurok van az előre menő csőben,azaz valahol nem lejt a cső a radiátor felé megfelelően,magyarul van benne egy pont ahol kis "ráemelkedés" van,és itt a levegő bent marad a rendszerben és akadályozza a keringést,ez főleg a szivattyú nélküli rendszerben szokott gond lenni.

2012. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Keringető szivattyús rendszer.

Léghurok szerintem nem lehet,mert a rendszer még 2-3 éve működött gond nélkül.

Radiátor szelep nyitva van,leszedtem a műanyag részét és a mögötte lévő "pöcköt" is kitisztítottam,néha még az szokott beragadni.

Koszosodás maradhat még opciónak.Légtelenítéskor tiszta víz jött ki,de gondolom az nem kizáró ok.Kitisztítást pár szóban le tudnád írni nekem?

2012. szept. 19. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld a működő kört lezárni, ha akkor sem kering a víz, akkor egyértelműen dugulás.
2012. szept. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!