Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sarokasztal készítéséhez mi a...

Sarokasztal készítéséhez mi a legalkalmasabb fa, ami olcsó is?

Figyelt kérdés

Egy egyedi készítésű sarokasztalt szeretnék, amit itthon csinálunk apámmal. Alapanyagnak raklapot akartam, mint az alább linkelt oldalon, de sajna nem tudtunk most szerezni, így olcsóbb fa lécre gondoltam.

Ilyen lenne az asztal stílusa:

[link]

És a méretei:

[link]

(a pöttyök a lábak helyei)


Hol lehet olyan léceket venni, mint amiből a raklapokat csinálják? Milyen fafajtát érdemes?

A készítéssel kapcsolatban is bármilyen tanácsot szívesen fogadok. :)



2013. ápr. 8. 15:17
 1/4 anonim válasza:

Helló!


A legalkalmasabb bútorfa a bükk fa, de az nem olcsó, jó még az akác is, de neked a fenyő fa (borovi) lenne a legjobb. Olcsó és könnyű vele dolgozni. kicsit nagyobb keresztmetszetet kell alkalmazni, mint a keményfáknál.

A raklapfa az nyárfa szokott lenni, de az nem olyan jó. Fűrésztelepet vagy fakereskedést (nem tűzifa) kell keresni, ott lehet kapni mindenféle lécet, deszkát, pallót (az ácsok is oda mennek). Érdemes részletes tervet készíteni, hogy gazdaságos legyen a felhasználás. 4,0m a szabvány hossz. A keresztmetszet pedig a col többszöröse nagyjából. Érdemes válogatni az anyagot, hogy ne legyen benne bél rész, mert a környéke nagyon puha.

Jó munkát!

2013. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. ápr. 8. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Bútorlaposból nem lenne jó? Sima lenne az asztalfelület, és kapásból méretre vágják neked. Bár az szerintem sem bútor, csak annak akar tetszelegni.
2013. ápr. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az volt az első gondolatom nekem is, de igényes és szépen kinéző asztalt szeretnék, mert a jelenlegi is bútorlapból van. :)
2013. ápr. 9. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!