Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék ventillátorfejet...

Hogyan tudnék ventillátorfejet építeni (legóból)? Mik egy hűtőképes ventillátor (fej) kialakítási sajátosságai?

Figyelt kérdés

Van egy eddig nem használt villanymotorom (robotgépben volt, de a tengelyhez közvetlenül csatlakozó két fogaskerék szétsarabolódott (el voltak torzulva a meneteik), és úgy már az egész nem tudott tovább működni.

A motor rendesen működik, és van is nagy ereje, forgási sebessége is, dinamikusan szabályozni viszont ugyebár nem tudnám a sebességét, és az ereje miatt csak fix helyzetben lenne biztonságos használni ezért szeretném hűtő-ventillátor villanymotorjaként használni.


Nem személyi hűtésre, hanem gép hűtésére használnám!


Viszont fizikai tudásom nincs sok, és nem tudom, hogyan kell optimálisan kialakítani a ventillátorfejet, a lapátok dőlésszögét, csavarodását, stb. úgy, hogy tényleg jól hűtsön. (mivel a gép nagyon melegszik, ezért több hűtés kéne, mint egy személyi ventillátornál)


Faanyagom és faragókészletem sincs sajna - pedig tudom, sokan biztos inkább azt ajánlanátok, hogy fából faragjam ki -, viszont mindenféle legóelemeim vannak itthon, és ha valaki el tudná magyarázni, hogy mik a lényeges kialakítási sajátosságok egy hűtésre képes ventillátorfejhez, lehet, hogy le tudnám utánozni legóból.


Valaki tudna akkor segíteni?



2014. júl. 24. 18:10
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Wadmalac, köszi a tippet! Ez talán még egész jó kompromisszum a dologra.
2014. aug. 8. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!