Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet hogy hülye kérdés, de...

Lehet hogy hülye kérdés, de van kék vagy zöld lánggal égő gyertya? És ha van ilyen, akkor házilag, hogy lehetne megszínezni a lángot?

Figyelt kérdés

2014. aug. 10. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs, hacsak nem a faggyúba teszik bele az alkáli (föld) fémet. Bizonyos fémek úgy égnek, hogy a látható színtartományban zöld, sárga, vörös fényt bocsátanak ki. De ez eléggé drága mulatság :D
2014. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Hülye kérdés
2014. aug. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát nem hogy házilag, de még pl laborban is nehéz lenne "előállítani"?
2014. aug. 10. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Laborban annyira nem hiszem. De nagyon gyorsan elégnek ezek a fémek, némelyik pedig olyan reakcióképes, hogy nem is tárolhatod csak petróleum alatt. Nem tudom, hogy hogyan reagálnának azzal, ha a gyertyával érintkeznének.

Laborban mi úgy csináltuk, hogy kaptunk a tanártól oldatot és azzal fújkáltuk a tüzet :D

2014. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Esküszöm, valamelyik partikellékes webáruházban láttam már ilyeneket. Azt sajnos nem tudom, hogyan lehetne előállítani, de igenis létezik :)
2014. aug. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És megtaláltam!!!

Tényleg van ilyen!

https://www.youtube.com/watch?v=n-Qu992X1KI

2014. aug. 10. 22:57
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak az lenne a legjobb ha ezt házilag is el lehetne valahogy készíteni... :/


De ha már itt tartunk. Találtam még valamit. Szerintem ez sokkal jobb :D

https://www.youtube.com/watch?v=eRNLqTfIjQo

2014. aug. 10. 23:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Házi úton bajosan. Kék lángfestésre jellemzően réz-, zöld pedig a báriumvegyületeknek van. Ezek végbemeneteléhez viszont nem tudom, elég meleg-e a gyertyaláng, illetve valamilyen módon a lángba kell juttatni ezeket az atomokat.
2014. aug. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A metanolos (metil-alkoholos) kis videó azért látványos, mert az alkoholok színtelen, alig észrevehető lánggal égnek, és jól látszik a lángfestő elem jellegzetes színű lángfestése.

[link]


A gyertya lángja elsősorban azért sárga, mert az olvadó és elpárolgó viasz, vagy paraffin ég, de az égés a kanóc környezetében nem tökéletes, és az izzó mikroszkópikus szénszemcsék világítanak. Ezt a sárga színt nehéz "felülírni". Ha zöldet szeretnél, akkor szerintem a következőket tedd. Háztartási boltban kapható paraffin is és rézgálic (rézszulfát) is, ez utóbbit bordólé permetezőszer készítéshez forgalmazzák. Nem tudom mekkora gyertyát szeretnél készíteni, de én a kanócot (cipőfűző, vagy vastag fonal) itatnám át tömény rézgálic oldattal, és hagynám megszáradni. E köré a rezes kanóc köré önteném az olvadt paraffint.

[Horgászati ólomnehezéket kötnék öntés közben a kanóc aljára, hogy pozícióban tudjam tartani megszilárdulás közben...]

2014. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha tintát teszel a tűzbe, pl. egy jó színes újságot beletartasz, akkor zöld színben fog égni.
2020. febr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!