Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1 kapcsolóval 2 csengő, hogyan?

1 kapcsolóval 2 csengő, hogyan?

Figyelt kérdés
Hello, én nem értek a villamossághoz, de egy nyugdíjas villan szerelő elakadt nálunk egy problémában. Szóval a lényeg van egy kapcsoló , egy reduktor 220V -bol csinál 8 voltot és belemegy egy csengőbe. Eddig nincs gond, de két csengőt akarunk egy kapcsolóhoz, és valami olyasmit mond két csengő nem lehet mert az egyik rövidre zár. Tudna erre valaki mondani egy megoldást. Ha megnyomok egy kapcsolót mind a két csengő egyszerre szóljon?

2014. szept. 5. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért zárna rövidre? Mind két csengő érintkezője nyugalmi állapotban van.Gomb nyomásra egyszerre kapnak 8 voltot.
2014. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Párhuzamosan vannak kötve, de folyamatosan szól mind a kettő egyszerre. De ha az egyiket kikötöm akkor jól működik, megnyomom a kapcsolót és szól de együtt kapcsolótól függetlenül folyamatosan szólnak.
2014. szept. 5. 13:35
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként nem bízok ebben a szerelőben már túl üreg, de én se értem mi a gond. Megnéztem és jól kötötte be, szerintem :)


Így néz ki a kötés: [link]

2014. szept. 5. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez sorosan van kötve és nem párhuzamosan... szerintem így is kéne működnie, de próbáld meg átkötni tényleg párhuzamosra...

Itt van egy kis segítség:

[link]

2014. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Rövidre zár???

Biztos, hogy villanyszerelő volt fénykorában?

Párhuzamosan kell kötni a két csengőt és semmi probléma.

Nálunk nagy a ház, három csengő szól, ha megnyomják a csengőt. Egy szól bent a házban, egy a kapu felé néző falon, hogy hallható legyen elől, egy meg hátul a teraszon, hogy ha hátul bográcsolunk, akkor is beengedjük az érkezőket.

2014. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már kiderült hogy nem villanyszerelő hanem valami kisgépszerelő. De nem valami tehetséges. :D Kösz már látom mi a gond.
2014. szept. 5. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!