Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az egyik hipermarketben...

Az egyik hipermarketben árulnak leárazva egy Starr márkájú, Kínában készült láncfűrészt, aminek a kopó alkatrészei (láncvezető, lánc) Oregon márkájúak. Milyen lehet?

Figyelt kérdés

Az ára nagyon megérné, csak nem akarok vackot venni. Néztem Black & Deckert dupla áron, Boscht háromszor annyiért. (Ráadásul a Boschhoz iszonyú drágák az alkatrészek.) És ezeken is rajta virít a Made in China felirat.

A fűrészt csak alkalomszerűen használnám, leginkább gallyazásra a ház körül. Tehát nem a több tonna tüzelőmet akarom vele felaprítani.

Ennyiért persze nem várok csúcsminőséget, se profi gépet, csak ne hulljon szét.

Két év garanciát adnak rá.

Szerintetek megvehetem?


2010. febr. 8. 07:34
 1/8 anonim válasza:
Nekem ilyen van és nagyon bevált. nincs vele sok probléma csak karban kell tartani meg ugye nem árt megtisztítani néha. Személy szerint már felaprítottam vele jó pár köbméter fát és még mindig semmi baj. :) nekem megérte.
2010. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Azt hiszem a napokban meg is fogom venni. Hacsak addig valaki nem ír róla nagyon rossz véleményt.

2010. febr. 8. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem róla egy képet, ez egy olyan gép amit sok néven gyártottak persze kisebb nagyobb különbségekkel és hibákkal.

A családban is van egy hasonló ami hellyel közzel jól is működött amíg az elszakadt vagy leesett lánc ki nem lyukasztotta a tankot. Az oregon vágórész "ha valóban az" jó minőségű a motor is rendben van bár szerintem kicsit gyenge a problémák a kisebb alkatrészeken szoktak előfordulni pl:indító rész, benzincső, gyújtás kapcsoló, olajszivattyú stb. Tudom csábító az ára és lehet szerencséd is lenne vele mégis azt ajánlom gondold át.

Amit inkább ajánlok az a partner márka nézz utána nem drága és jó minőség a husqvarna kistestvére.

Üdv, egy favágó

2010. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De az amit néztem elektromos!

Nekem az elektromos bőven jó, nem is akartam benzinest venni.

2010. febr. 12. 08:17
 5/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, most nézem, hogy ezt a lényeges információt kifelejtettem a kérdésből!

Szóval egy elektromos, 2000W-os motorral rendelkező láncfűrészről lenne szó.

2010. febr. 12. 08:19
 6/8 A kérdező kommentje:

Ma jártam az egyik barkácsáruházban és megnéztem a láncfűrészeket ha már ott voltam. Nem kimondottan csak emiatt mentem.

Kiárusítás volt néhány utolsó darabból. Köztük volt egy német gyártmányú, 2050W teljesítményű, 40cm-es Oregon láncvezetővel és lánccal ellátott fűrész.

Az eredetii ára 44990Ft volt, de most leárazták 13990Ft-ra! Kis gondolkodás után azonnal megvettem.

Ez is van olyan jó, vagy inkább jobb is, mint a kínai. Első ránézésre legalábbis még a burkolata is igényesebb műanyagból van és csavarok tartják össze nem összepattintós műanyag az egész.

Holnap kipróbálom. Szerintem nem csináltam rossz vásárt! :)

2010. febr. 13. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem írtad, hogy elektromos fűrészről van szó azokkal nem igen van tapasztalatom.

Ha már megvetted nincs is jelentősége, de egy-két tanácsot azért adhatok ha nem bánod figyelj rá, hogy mindig legyen benne lánckenő olaj, időnként fordítsd meg a vezetőlemezt és ha már le van szedve a horonyból húzd ki a lerakódott olajos forgácsot, ha otthon élezed mindenképp vegyél egy élező sablont a reszelőhöz sokat segít.

üdv, a favágó

2010. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat! Minden ilyen jól jön, mert teljesen amatőr vagyok láncfűrész témában. Még sose volt ilyen gépem.

Egyébként ennek nagyon egyszerűen le lehet venni a vezetőlemezét és a láncát. Még szerszám sem kell hozzá, kézzel egy perc alatt szét lehet kapni. Ez elég praktikus megoldásnak tűnik.

Kipróbálni élesben majd csak hétvégén fogom a gépet. Akkor lesz rá időm és addigra végigtanulmányozom a kézikönyvét.

2010. febr. 15. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!