Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fúrógépben mitől csökkenhet a...

Fúrógépben mitől csökkenhet a nyomaték?

Figyelt kérdés
Vettem egy használt fúrógépet, 230V-ról üzemel, 1300W van feltüntetve teljesítmény címen, azonban kézzel le tudom fogni. Hol keressem a hibát?

#nyomaték #fúrógép #kevés nyomaték
2015. febr. 18. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogaskerekek nem műanyagból vannak és lekoptak ?
2015. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fogaskerekek teljesen rendben vannak, szerintem az elektronikával lehet valami. Ha nyomom üresben a fordulatot eléri, viszont simán le tudom fogni kézzel és csak nyekereg meg erőlködik. Ha a tekercseket amik érintkeznek a szénkefékkel megtisztítom érhetek el javulást? Úgy tudom, hogy ha nem mindegyik tekercsben keletkezik mágneses tér, akkor csökken a hatásfok. A fordulatszámnál nyilván nem tapasztalom ezt, mert elég gyorsan forog ahhoz, hogy a rendesen érintkező tekercsek megforgassák.
2015. febr. 18. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
legyilkolták benne a kuplungot
2015. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kommutátor tisztítás, szénkefe ellenőrzés. Ha ez rendben van, és nem megy, ha van benne elektronika, iktasd ki, (direktre kötés) ha akkor is erőtlen, akkor forgórészes lesz szerintem.
2015. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha szikrázik a szénkefe, akkor forgórész zárlatos és mehet a kukába. ha van kupplungja, akkor tönkrement és kukába. mindegyik javításából újat tudsz venni.

belepiszkáltak az elektronikába...iktasd ki.

2015. febr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, remélem nem gyújtom ki a lakást.
2015. febr. 19. 10:26
 7/8 A kérdező kommentje:
A kommutátor tisztítás nem hozott eredményt. A direktbe kötés annyit jelentene, hogy az egyik kivezetést a 0-ra a másikat a fázisra kötöm a kapcsolót áthidalva?
2015. febr. 19. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Az elektronikát kellene belőle kiiktatni, ha van benne. A kapcsoló maradhat. Ha egyben van a kapcsolóval, akkor viszont nem a legjobb megoldás, mert azonnal indul a gép, ha a konnektorba dugod. Egyébként milyen típus? Mert ha valamelyik ipari gyártóé, akkor van szerviz háttér.
2015. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!