Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem melegszik át az...

Miért nem melegszik át az egyik radiátor? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés
Talán egy hónapja kin voltak a szerelők és kicseréltek egy alkatrészt a kazánban (Ariston Egis 24FF), amihez le kellett engedni a vizet. Miután elmentek sorra lelevegőztettem a radiátorokat. Sajnos úgy tűnik, csak maradt valahol levegő a rendszerben, mert a középső szobában, a radiátor alja nem melegszik fel rendesen, míg a szomszéd szobában a másik radiátor (ugyanazon csőből kapják a meleg vizet) az igen. Néha hallatszik a kazánban is a zubogó, csobogó hang. A rendszer automata légtelenítőkkel van ellátva, amik állandóan nyitva vannak, a keringető szivattyú automata légtelenítője szintén nyitva van. Elvileg a levegőnek már régen távoznia kellett volna. Többször elvégeztem már a következő műveletet: mindenütt elzártam a csapokat, csak a problémás helyen hagytam nyitva és közben bekapcsoltam a kazánt. Pár másodperc múlva hallatszott is a csobogás a csövekben, és ahogy a levegő megérkezik a kazánhoz. Az automata levegőztetők is működnek, mert hallatszik a sípolás, amint a levegő távozik. Eltelik egy hét, és a középső szobában ismét nem melegszik fel rendesen a fűtőtest. Fent forró, lent csak langyos, míg mindenütt máshol alul is forró. Magában a radiátorban szerintem nincs levegő, mert is majdnem 1 liter vizet engedtem ki tisztán, levegő nélkül. A levegő valahol a csövekben van megrekedve. Hogyan tudnám egyszer és végérvényesen kiengedni valahogy a levegőt a rendszerből?

2015. márc. 15. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Előre közlöm h laikus vagyok, nem szakértő :)

Rendben van a nyomás a rendszerben?

Nekem másfajta kazánom van ugyan de előfordult már, hogy lecsökkent a nyomás 2 bar alá (2barnak kéne lennie) ebbe az esetbe hiába légtelenítek, mindig fennáll a csobogo hang és nem minden radiátor egyformán meleg. Ha leengedtél egy liter vizet, remélem pótoltad a rendszerből, mert a nyomás hiánya okozhat ilyet szerintem.

2015. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Annyit fűznék még hozzá, hogy ezért fontos, mert pont abban a szobában van a termosztát, és így gyakrabban kapcsol be a kazán, ami bizony pazarlás.
2015. márc. 15. 18:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Természetesen pótoltam. Hideg vízen a nyomás kb. 1,4-1,5 bar. Tehát amikor bekapcsol a fűtés, miután kikapcsol felmegy kb. 2-2,2-re. A szerelők azt mondták, hogy ne essen 1,2 bar alá, addig normális.
2015. márc. 15. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:

A nyomás 1 bár ig jó,hidegen ,hisz felfütéskor ez megy felfelé.

Abban a helyzetben vagy ,hogy ez a radiátor gyűjti össze a levegőt,ezért van a csobogás ./Szerelési hiba /

Jól csináltad a radiátor beinditását,és következőkben is csináld ezt végig.Csak ne azonnal nyissad rá a többi radiátort is .A kazánhoz a legközelebbiket csak utoljára .

A radiátorok alja sosem olyan meleg mint a teteje ,de végégének viszont olyannak kell lenni .

Nem biztos hogy elég a radiátornál sem az 1-2 x ri légtelenités .Ha már egyszer ide gyüjti a rendszer a levegőt,akkor itt kell ,Egyszer csak elfogy .Minden légtelenités után ellenőrizni kell a nyomást is .

2015. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"A radiátorok alja sosem olyan meleg mint a teteje".

.............

S akkor a mellette lévő szobáé, ami 45 cm távolságra van, és ugyanazon csőleosztásból kapja a meleget, miért forró alul is? Persze azt nem vitatom, hogy alul pár fokkal hidegebb, de ha felül 60 fokos, alul is kellene legyen 50-55 foknak, ami még forrónak számít.

2015. márc. 15. 19:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerelési hiba sem lehet, mert majdnem 6 éve szerelték, és eddig minden oké volt.
2015. márc. 15. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor csak az az egy ment a rendszerben az egész radiátor forró volt? Ha igen akkor a többi fűtőtesten zárj egy kicsit, hogy ahhoz az egy radiátorhoz irányítsd a vizet. Az víz abba az irányba fog elindulni, ahol a legkissebb az ellenállás.
2015. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!