Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kinek van cserépkályhája?...

Kinek van cserépkályhája? Kinek mi a tapasztalata? Kandalló, vagy cserépkályha a jobb?

Figyelt kérdés
Ha lehetne választani, akkor ki melyik mellett érvel, és miért?

2015. márc. 26. 13:15
 1/9 Trafó1 ***** válasza:
Mind a kettő jó, műszakilag mindegyikbe bele lehet pakolni akár a központ fűtést is, látványnak is mindkettő szép, a választást inkább a hej határozná meg , ha nekem kellene döntenem.
2015. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a cserépkályha szakszerűen van rakva (füstjáratok) akkor tovább tartja a meleget.
2015. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a cserépkályha tovább tartja a meleget. Ma már üvegajtóval is raknak cserépkályhát, az meg igen látványos.
2015. márc. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
egyértelműen cserépkályha
2015. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
4es vok. tapasztalat
2015. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Folyamatosan fűtendő helyiségbe alapvetően cserépkályha. Ha viszont gyorsan kell meleget csinálni, kandalló.


A kandallótechnika sokat fejlődött, érdemes megnézni a folytonégő típusokat, ezek egyszeri megrakással sokáig égnek, sokáig adják le a hőt. Ez az a tulajdonság, ami régen csak a cserépkályhák tulajdonsága volt... Mára elkopott ez az előnyük. A cserépkályhák viszont soha nem tudtak, most sem tudnak gyorsan befűteni egy helyiséget.. ;) Szóval szerintem folytonégő kandalló a tuti megoldás.

2015. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia 6-os! Gyakorlatban is lattad a folytonego kandallot? Nekem azt mondta a mester, hogy folyton eg, de meleget mar igazan nem ad folyton. Nagyon erdekelne ki az aki ki is probalta mar mind a kettot...Elore is Koszonom!!!
2015. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, olyanom van. A mester eszmefuttatására kíváncsi lennék, amikor elmondja, hogy vajon hova lesz az égési hő, ha "nem ad meleget a kandalló"...
2015. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Baranka ***** válasza:
Csakis cserépkályha. Nekem is az van. Lassabban melegszik be a kandallóhoz képest, de tovább is tartja a meleget. Én szeretem.
2017. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!