Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Infravörös szürövel látok...

Infravörös szürövel látok majd a sötétben?

Figyelt kérdés
Persze infra Led-kel világitok közben.Éjjellátot akarok csinálni..

2015. máj. 17. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy infra szűrőt teszel a szemed elé, nem lesz érzékeny azokra a hullámhosszakra, tehát nem fogsz látni.

Viszont egy egyszerű kamerától (pl, telefon) valószínűleg némi eredményt várhatsz.

2015. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaja. A szemed más hullámhosszon működik mint egy kamera. Az infraszűrő önmagában fekete mint a hegesztőszemüveg. Anno a Sony videokamerákon - amit azóta már nem gyárthat - éjjellátó opció volt, de ha nappal használták ezt a funkciót, akkor a fekete színű tárgyakba jobban behatolt a még kamerával látható, kiszűrt hullámhossz. Ez azt jelentette, hogy a strandon a fekete bikinis csajok alakja egy picit határozottabb körvonalat mutatott. Valld be, hogy erre kell ! :D
2015. máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

éjjellátót szertnék késziteni,ami hordozható:)

Már két telefont is szétszedtem ez miatt.Egyikben sem talaáltam azt a bizonyos szüröt amit kikell ikatni:Webcam-almegtudtam csinálni,de az nem hordozható sajnos...

2015. máj. 18. 10:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit keresel, az az infra ZÁRÓszűrő. Ennek az a feladata, hogy ne engedje az érzékelőhöz az emberi szem által nem, ám az érzékelő számára nagyon is látható infravörös sugarakat. Nézz meg egy tábortűzről készült képet egy egyszerű telefonnal, illetve magas műszaki színvonalú fényképezőgéppel készített fotón: utóbbi sokkal inkább emlékeztet a látottakra, mert a zárószűrőnek hála az infrasugarak nem tudják szétvilágítani a képet.

Fényképezőgépbe hiába világítok pl. a tv-távirányító infraledjével, semmit sem látok belőle. Ha ugyanezt telefonnal teszem, jól látható a fényforrás: ergo a telefon használható infraérzékelős kameraként. Legfeljebb a minősége nem kielégítő.

2015. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi a haszos választ..
2015. máj. 18. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!