Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beszereztem egy 4000 liter /...

Beszereztem egy 4000 liter / órás 12 voltos fenékvízszivattyút. Tudok vele kis medencét csinálni a közeli bányató partjánál? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg az, hogy beszereztem egy ilyen szivattyút és egész hosszú ideig birja akkuval.

Ha lemennék a közeli tiszta vizű bányatóhoz, és ott a partfalhoz felhoznám egy 4-5 méteres csővel a vizet (technikai probléma nincs vele de ilyen magasságnál szerintem max 2 köbmétert forgat meg egy óra alatt) ott fent a sóderben tudok kis tiszta vizű medencét táplálni a szivattyúval?

Vagy a visszafolyó víz beiszapolná a felszívott vizet, esetleg tönkremenne a szivattyu a homoktól? Vagy nem tisztulna le, leomlana a partfal?


Légyszi ne itt trollkodjatok, hogy milyen hülye ötlet, a technikai megvalósítás érdekel. Jó buli lenne nyáron.


2015. máj. 19. 17:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy a homokba ásva alakítanám ki a "privát" medencét.
2015. máj. 19. 17:23
 2/6 A kérdező kommentje:

Olyasmire gondoltam amivel a gyerekek szoktak a parton szórakozni.

Csak én megtoldanám a dolgot azzal, hogy 4 méter magasra felhoznám a vizet, és folyamatosan táplálnám vissza az elfolyót szivattyúval, így gondolom a víz mosná is a homokot, meg meg is maradna ott valamennyire.

2015. máj. 19. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Es oda jarnal furdeni? :D
2015. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem csak egyszer kipróbálnám.

De attól tartom, hogy mondjuk megmozdulna egyben az egész és maga alá temetne, vagy valami. Azért 2-3 köbméter zagynak van ám súlya.

2015. máj. 19. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
bányatónál az a ciki, hogy az alja bármikor mozoghat,nem stabil alatta a földréteg, így nemcsak a víz megbontásával okozhatod ezt, hanem alapból is változik az alja.én nem ajánlanám. a mellé szivattyúzott víz is okozhatja bármelyik tó hirtelen süllyedését,partszakadását.
2015. máj. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gomzoli ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy:

- egy 12V-os szivattyú bajosan fog 4000 litert szállítani óránként, ez egy igencsak optimista adat, mert az 1000 watt körüli 220 V-os szivattyúk tudnak kb. ennyit. Ha pedig még 4 méter szintkülönbség is bekerül a képletbe, örülj, ha pár száz liter per óra lesz a hozam.

- és itt a következő gond, a 4 méterrel magasabban lévő parton homokban kialakított gödröt szeretnél megtölteni, és szintentartani vízzel. Nem fog menni, ugyanis a benne lévő víz olyan gyorsan fog elszivárogni, hogy csak nézel.

2015. máj. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!