Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nyomják el ennyire a...

Miért nyomják el ennyire a barkácsoló kedvet?

Figyelt kérdés

Szükségem volt 2 db 5x60-as Reiser csavarra. Bementem a multihoz, megnéztem. 10 db-os kiszerelésben találtam 3,3 €-ért. Ugyanaz 500-as csomagban 15,6 €.

Tehát magáncélra cirka 100 Ft/db, kisipari felhasználásra 10 Ft/ db. Mi a fenére jó ez?



2015. máj. 21. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

'Elnyomjak' a barkacsolo kedvet? Talan inkabb neked nincs annyi eszed, hogy megnezd mashol is, mennyibe kerul. Keress kornyekbeli csavarboltot, biztosan fogsz kapni ilyen csavarokat, akar darabra is.


A 'multi' annak valo, aki lusta keresgelni, mindent megtalal egy helyen, cserebe magasabb aron. Minel kisebb csomagolas, annal magasabb a fajlagos koltseg (csomagolas, stb.), nem csoda h. ilyen kulonbsegek vannak.

2015. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Én 50 db-ot vettem tegnap 750 Ft-ért kiskereskedésben.


Multinál az ilyen kötőelemek mindig többszörös áron vannak, pont azért, mert általában csak pár darab kell, és megveszed akkor is, ha többszörös áron adják. Egyébként van egy mondás is, hogy "csavart a csavarboltból", nem véletlenül, egy rakás kisebb szerszámkereskedésben (nem mindegyikben) a multis ár töredékéért kapsz kötőelemeket.


A nagy barkácsáruházakba azért mennek az emberek, mert széles a termékpaletta (nagy része mondjuk hulladék, vagy durván túlárazott), hétvégén is nyitva van, meg kilométerekről látszik hogy hol van. Nem mindenki ér rá megkeresni a legjobb szakkereskedést.

2015. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem nyomja el a barkácsolókedvet. De nem muszáj multihoz menni. Csavarboltban olcsóbban megkapod, de nem annyira kényelmes ott vásárolni, mint multinál. A kényelmet pedig meg kell fizetni.
2015. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ma vettem 15db 5x60-ast, torx fejjel, 100Ft-ot fizettem érte egy csavar-csapágy boltban. Ráadásul ha nagyobb tételben kell valami, akkor kényelmesebb is, mert vagy odaadom neki a papírkám, és összeszedi külön kis zacskókba-dobozkába ami kell, vagy bediktálom telefonon, és mire megyek ott a csomag.


Ha barkácsolni akarsz, mindenképp érdemes felkeresni a közeli szaküzleteket, mert jóval olcsóbb, ráadásul általában az eladó ért is hozzá.

2015. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja ott ne várj mást, mindig ez van, hogy azokra utaznak akik valami apróságért mennek.

Én régebben bejártam Pestre az obiba, mostmár csak a helyi vas-műszakiban vásárolok. Ott 5 forintért kapok csavart és jobb mint az obis. Volt olyan is, hogy 500 ftért vettem obiban két fémcsavart kutyakennelhez, és már a behajtásnál beletört a vascsőbe a feje.


Vásárolj helyi üzletekben ahol sokan vásárolnak, kerüld a multit, főleg a belvárosiakat. Már nem olyan mint régen, jegyezd meg. Próbáld meg.

2015. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak rossz helyen nézted a csavart.
2015. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mo-on sohasem a multinál vásároltam ilyen dolgot. Megvolt a szokott helyem, még a tulajjal is összebarátkoztam. Felépítettem már egy komplett házat, a gyerekeimnek is felújítottam kettőt. Ismerem tehát a dörgést valamelyest. Most azonban Németországban vagyok, és nem látom át annyira a helyi viszonyokat, lehetőségeket, és azt gondoltam, olyan nagy különbség talán nincsen a multi és a kiskereskedés között. Elvégre mindkettő a vásárlókból él, az az érdeke, hogy eladja a portékát. De úgy látszik, mégsem.

Egyébként végül vettem egy dobozt, amiben 6 rekeszben 6 féle csavarból összesen 480 db volt, és ez került nem egészen 6 €-ba. Így kicsit más a leányzó fekvése.

Köszönöm a válaszokat, megy a zöld pacsi.

2015. máj. 23. 09:26
 8/9 acelsziv ***** válasza:
Németországgal az a fő gond, hogy ott nincs kiskereskedés. Anno olyan gazdasági helyzetet teremtetek, ami megfojtotta kis vállalkozásokat és teret adott a közepes méretű üzleteknek. Aldi, Lidl, Rewe, Netto, Marktkauf... De ezekben ugyanolyan szemét árképzés van, mint itthon az Obiban és a többi multiban. Gyakorlatilag nem éri meg barkácsolni semmit, mert olcsóbb készen megvenni.
2015. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, acelsziv. Egy zippzár drágább, mint egy kész pulóver ugyanolyan hosszú zippzárral.
2015. jún. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!