Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy mini varrógépem....

Van egy mini varrógépem. Szeretném ugyanolyan megbízhatóvá tenni, mint a nagyok. Minden alkatrészt el tudok készíteni hozzá, akár fémből. A szálhúzóra (ami fel-le bólogat) mindig rátekeredik a szál. Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

2015. máj. 29. 17:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Van egy régi Singerem is, örököltem. Tettem rá motort is. Az soha nem csinál ilyet, a kínai valószínűleg a túlzásba vitt miniatürizálás miatt ilyen. Azon tanultam meg a varrógép működését és a szerelést. Nem tudtok ajánlani valami varrógépes fórumot?
2015. máj. 29. 17:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Csiszolgathatod azt a gépet még egy darabig, mire Dürkopp-Adler lesz belőle...A kínai nem a túlzásba vitt miniatűrizálás miatt szar, hanem a minőségi anyagok hiánya, felületes tervezés, hanyag összeszerelés és még ezer egyéb ok miatt.
2015. máj. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A minőségi anyagok beépítésén már szinte túl vagyok. Vasból készítettem új talpemelőt, hurokfogót, és alsó csapágyazást bronzból. Ezek után jöttem rá, hogy a tervezési hibák súlyosabbak, mint az, hogy sok a műanyag. Egyelőre nem lehet használni mással, csak 110-es tűvel, és műszálas fonállal, különben törik vagy kihagy. A Singernek nincs annyi felesleges túlmozgása, ezt egy új rugós szálfeszítő közbeiktatásával próbáltam kompenzálni, de most meg néha tépi a szálat, vagy kihagy. Még mindig jobb, mintha a gép törne.
2015. máj. 30. 11:04
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ideje lezárni a dolgot. Kínai gyerekvarrógép megy száműzetésbe. Kezét csókolom Singer apó! Hány kiló tetszik lenni? Csak 25 lábak nélkül,akkor veszek egy nagy levegőt, és fölemeljük Önt az asztalra. Varrjunk egyet, és ne haragudjék kend, ezentúl gomblyukazni is maga fog, és egy kis alsónemű varrásól nem rozsdásodnak be a csapágyai.
2015. máj. 31. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyan tudok Suzukiból Ferrarit építeni? Ha minden alkatrészt, és a motort kicserélem, úgy jó lesz???
2015. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Erre rájöttem magamtól is. Jó, hogy van már Singerem. Össze tudtam hasonlítani a kettőt. Szinte lehetetlen beletervezni, amit kispóroltak. Utolsó kérdés: Érdemes vele a gyereket bosszantani, ha megnő, vagy inkább kidobjam?
2015. jún. 1. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyerek is csak kínlódna vele. Én biztosan kidobnám.
2015. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nejem azt mondta, nem dobjam ki. Amúgy már több, mint tíz éve strapálom. Nem is csoda, hogy az összes műanyag dolgot szétkoptatta a cérna, mintha lombfűrésszel vagdostam volna össze. Mindig olyan 2 napra rá mikor elromlik, megszáll az ihlet. Azt nem sorolom, miket gyártottam újra, mert gyakorlatilag a ház, és néhány fogaskerék eredeti még benne. Minden más alkatrészt megreszeltem vasból, illetve rézből. Ha Ferrari nem is, de Volkswagen motoros Trabant lett belőle. Ha szebben nem is, de megbízhatóbban megy, mint új korában. Rossz helyen volt az összes szálvezető, nem is beszélve a felső szálfeszítőről, ezért csúszott ki folyton közüle a cérna. Bólogató szálhúzó ott fent, túl hosszú volt, ráadásul a tűrúddal közös tengelyen. Kb 1 centit lefűrészeltem belőle, és 1 centit késleltettem a tűrúdhoz képest, egy vaslemez, 2 db M3 -as csavar és 2db réz csődarab segítségével. Jól is jött, mert ma épp kellett a takarót varrni. Nem kellett azt kicipelni a vasgéphez, hanem behoztam a szobába a kis vacakot, és megvarrtam vele.
2015. jún. 5. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!