Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyha, ,20 km magasan gyorsab...

Hogyha, ,20 km magasan gyorsabban telik az idő mint itt", akkor ha most én 15 vagyok, és van egy barátom, aki mondjuk 20, én kimegyek az űrbe mondjuk 1,5-2 évre, akkor mire visszajövök ugyanolyan nagyok leszünk? :D

Figyelt kérdés
csak mert ezt az időt nagyon nem értem, hogy lehet itt ilyen az idő ott meg gyorsabb/másabb ... légszi help :D
2011. jan. 29. 18:14
 1/10 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy ,,20 km magasan...." és én pedig elmennék 20 vagy több km magasra :)
2011. jan. 29. 18:18
 2/10 anonim ***** válasza:
ezt komolyan gondoltad?
2011. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
humor kategóriába gondoltam csak véletlen jött ide :D
2011. jan. 29. 18:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyformán telik az idő a mozgó és az álló test esetében. Egy repülőgép-pilóta az "életében tett nagy sebességű mozgások" okán halálakor akár 1 tized másodperccel is fiatalabb lehet, mint a felesége, aki otthon süt-főz-takarít.

Amennyiben te nagy sebességgel (pl. a fénysebesség felével) elindulsz, majd neked számítottan visszatérsz a Földre 1 év múlva, akkor a Földön lévő számára az 1 év nem 1 év, hanem "valamelyest" több. Minél nagyobb a sebességed és a távolság, amelyet előrehaladtál, azaz minél többet haladsz nagy sebességgel, annál többet (akár száz éveket) is nyerhetsz.

2011. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akkor ez az örök élet titka?hogyha én fénysebességgel megyek körbe-körbe a földön,mondjuk egy évig (:P) akkor az ikertestvérem akár megöregedik míg én nem? :D bocsi az értetlenségem miatt :D am meg pontosítsd kérlek azt hogy 1 tized másodpercel fiatalabb mint a felesége, ezt úgy érted, ha ugyanolyan idősek, vagy... mert ha .. szoval hogymondjam ha alapbol fiatalabb nálla akkor az 1tized mp az most... nemértelek :D amúgy kösz a választ a felét értettem de ez a rész homály :)
2011. jan. 29. 20:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze: akkor, ha induláskor egyidősek voltak.


Az idő tényleg ilyen - de ettől még nem fogsz többet élni.

Ha nagyon sokat utazol fénysebesség közelében, akkor mire viszaérsz, kihalnak az ismerőseid. De ettől te még nem éltél többet: ott állsz fiatalon, és mit csinálsz utána?

Megöregszel ugyanúgy.

2011. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tehát akkor a fénysebesség = időutazás -> előre. ha lenne rajta rükverc, akkor kész időgép a sebesség. :)

és ha pl vegyük azt, hogy elindulok fénysebességgel, és megyek, csak megyek..... ha pl nem a föld körül mennék hanem csak egy pici körpályán? mint amiben(a mesékben) tesztelik az űrhajósok sebességbíró képességét, és azzal forognék fénysebességközelben, akkor én mit látnék? téridő kontiinumot vagy simán azt hogy forgok körbe-körbe? :) és az ismerőseim mit látnának? nekik csak egyszerűen eltűnnék? és ha a föld körül mennék akkor mit látnának? :D

2011. jan. 29. 21:33
 8/10 Sajtoskifli ***** válasza:
Nehéz válaszolni erre a feltevésre, mert fénysebességet a tudomány mostani állása alapján nem tudunk elérni. De még ha el is érnénk, akkor is figyelembe kell venni, hogy a fénysebesség akárhonnan nézve fénysebességgel terjed. Tehát ha te mész egy autóval fénysebességgel, és ellőnek melletted egy fénysugarat, akkor az a te szemszögedből is fénysebességgel fog haladni, meg a külső szemlélő szempontjából is. Bizonyítását nem tudom, de azt tanultam, hogy így van.
2011. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"ha lenne rajta rükverc, akkor kész időgép a sebesség. :)"

Na igen... de a hátramenethez az kell, hogy fénysebesség fölött menjél.


"ha pl nem a föld körül mennék hanem csak egy pici körpályán? mint amiben(a mesékben) tesztelik az űrhajósok sebességbíró képességét, és azzal forognék fénysebességközelben, akkor én mit látnék?"

"és az ismerőseim mit látnának?"

Ezt nem kell találgatni: egy ciklotron pont így működik. Majdnem fénysebességgel mennek körbe az elektronok egy pár méteres vagy km-es körön.


Az ismerőseid azt látnák, hogy összemész haladási irányban: egy kis korong lesz belőled. Ezen kívül nagyon lelassul az időd.

Te meg ugyanezt látnád: a világ előtted összemegy, mindig haladási irányban, mint egy korong - és nagyon lelassul az ideje.

2011. jan. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A visszamenethez meg akkor mozdulatlanság minusz fénysebességgel kell menned nem?
2011. febr. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!