Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem tudom beüzemelni a...

Miért nem tudom beüzemelni a kerti fúrt kutat?

Figyelt kérdés
Norton kút + házi vízellátó van, amit télire fagymentesítek, s ilyenkor a kútba egy kis vizet öntve újra el tudom indítani. Most beleüntöttem már közel 40 liter vizet, de semmi. A szivattyú jár, csak vizet nem szív (nem kap).
2010. márc. 19. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem Norton kút és motoros szívattyú is van egy fúrt kútban? Nem ásott kút ez?Van elég vízszint? A lábszelep nem ragadt be? Nem dőlt be a kút?
2010. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem bedőlt. nálunk legalábbis ez történt. csak szivattyúzni kell.
2010. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
lábszelep fennakadt. én kivenném a csövet a helyedben, és kipucolnám a lábszelepet.
2010. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy a lábszelet van eltömődve, vagy a szivattyúban nem töltötted fel a vizet.
2010. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Levegőt kap valahonnan. Légmentesen szerelted össze? (nem tud a szivattyú falsot szívni?) Mert így dolgozik ugyan, de levegőt szív és nem marad elég "erő" benne, higy kiemelje a vízoszlopot.
2010. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Holnap a tanácsok alapján tovább próbálkozom. Köszönöm, és lehet, hogy jelentkezem még...
2010. márc. 19. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Szevasz!

Nem mondtad, hol van a lábszelep.

Nálam vert kút van, 10m a cső lefele, abban semmi, csak víz valahol 2-4-6 méter mélyen /tavasz-nyár-ősz/, szivattyú csonk 60cm magasan a föld felett, ott a lábszelep! Indítás, egyszer tavasszal fel kell tennem a kézi kútfejet, azt öntöm fel vízzel, aztán pumpálva, egyszer csak "felér" a víz, innen már nem engedi a lábszelep vissza, kézi kút le, szivattyú ugyanoda fel, az is feltöltve, aztán már megy őszig...

Üdv: StMiklos

2010. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerelőt hívtam végül. Lábszelep volt a baj. Ledugott egy hosszú spárgán egy ólom rudat, s az piszkálta helyre a lábszelepet. Most én is készítek egy ilyet a jövőre, Nektek is ajánlom. És még egyszer köszönöm a sok segítséget.
2010. márc. 21. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!