Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Horganyzott lemezt szabad...

Horganyzott lemezt szabad dekopírfűrésszel vágni?

Figyelt kérdés
Természetesen fémvágó lappal. Hajlatbádogot szeretnék hosszában kettévágni.
2015. dec. 1. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Persze, hogy szabad, se egy kisflex-el hamarabb végzel...
2015. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen,ahogy az előző írta!

Én próbáltam savállót,-na az nem jött össze! Direkt szerszámboltban vettem hozzá drága pénzért lapot,profi géppel,lassan,szinte előtolás nélköl,hűtve-és még is pár centi után "lenyalta" a fogakat.

2015. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tiltja semmi, de arra számítanod kell, hogy nem lesz tökéletes vágásfelületed. Egy erősebb kézi, vagy egy gépi lemezollóval szebben el lehetne vágni.
2015. dec. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

szabadni szabad ugyan,de nem erre lett kitalálva a dekopir,és elég zajos lesz a meló.

Egy lemezvágó olló jobb lenne a célnak...

2015. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem rég vettem horganyzott trapézlemezt, és úgy emlékszem, hogy a gyártója azt írta, hogy tilos flexszel vágni, mert tönkreteszi a horganyzott felületet.
2015. dec. 1. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Ehh

Most akkor hajlatbádogot akarsz vágni, vagy vettél új lemezt és azt. Nagyon nem mindegy!


Ha már fel van szerelve a lemez, akkor nem nagyon férsz hozzá mással, mint flex-el.

ha a lemez a kezedben van, akkor természetesen lemezollóval kell vágni.


:-)

2015. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A horganyzott trapézt hivatalosan valóban nem szerencsés flexxel vágni, mert a vágásfelület megmelegszik, megég, és később rozsdásodni fog. Szoktunk rakni horganyzott, és porfestett trapézt is, ha nem lehet elkerülni, hogy sarokcsiszolóval legyen elvágva, akkor lehetőleg a piros címkés, milliméter vékony "inox" jelzéssel ellátott vágókorongot kell használni. A milliméteres vékony korong nem éget annyira, az "inox" jelzéssel ellátott korongok anyaga pedig nem tartalmaz olyan összetevőt, amitől később rozsdásodhat a vágott felület, ezért lehet használni rozsdamentes acélok esetében is.
2015. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Most akkor hajlatbádogot akarsz vágni, vagy vettél új lemezt és azt."


A trapézlemez tető végére szeretnék néhány maradék hajlatbádogból csepegtetőt csinálni :)

2015. dec. 1. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:

aki a sarokcsiszolót ajánlotta, az nincs tisztában azzal, hogy a horganyzott acél az azért horganyzott, hogy a rozsda ne egye meg egy 15-20 évig.

na már most ha te neki állsz flexelni, akkor ott a horganyozásnak lőttek, és a rozsda 1-2 éven belül kikezdi a vágott felületnél.

horganyzott acél lemezt lemezvágó ollóval (elektromos, karos, vagy kézi) szokás elvágni.

hivatalosan nem is vághatod mással, mert pl több ezer négyzetméteres horganyzott trapéz lemez fedésnél a gyártó nem ad garanciát, ha kijönnek és meglátják hogy a vágások flexel vannak elvágva.

minőségibb festett horganyzott acél trapéz lemezek (pl Lindab) hátulján van egy nagy matrica amin egy "flex áthúzva" szerepel, ami nyilván azt jelenti tilos azzal vágni.

mondjuk a dekopír fűrész még mindig jobb mint a flex, de az igazi az lenne ha egy bádogoshoz elvinnéd, és kb egy 500-asért elvágja neked.

(egy bádogos)

2015. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előzőhöz csatlakozva, én is csak arra az esetre ajánlottam a vékony inox korongot, ha elkerülhetetlen, hogy valami miatt sarokcsiszolóval nyúljon bele az ember. Alapesetben ollóval vágjuk.
2015. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!