Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy kezdő barkácsoló vagyok...

Egy kezdő barkácsoló vagyok egy otthoni műhely felszereléséhez milyen szerszámok szükségesek, eznebelül mi a külömbség a csillag, a villás, és csillagvillás kulcsok között melyiket mire lehet használni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ha nulláról kell indulni, akkor csak nagyon alap dolgokat vegyél meg egyszerre, ami az adott munkához (amit csinálni akarsz) kell. Hogy mégis milyen "alap" szerszám kell, attól is függ, mit akarsz barkácsolni.


Villáskulcs: [link]


Csillag-villáskulcs: [link]


Csillagkulcs: [link]

2016. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Egy kezdő barkácsoló vagyok egy otthoni műhely felszereléséhez milyen szerszámok szükségesek,"


Ez attól is függ hogy milyen munkákat akarsz majd csinálni,

Mert vannak a famunkák vannak a vasmunkák vannak az építési festő és egyéb szakipari munkák ezekhez különböző szerszámokra van szükség. Én azt tanácsolom hogy csak alapvető szerszámokat vegyél meg például kalapács pár villáskulcs csavarhúzókészlet, és mielőtt nekifogsz valamilyen munkának akkor érdeklődj hogy milyen szerszámokra lesz szükséged és csak azokat vedd meg mindig első lépésben amik feltétlen fontosak, egy idő után már lesz egy komoly szerszámkészleted és azzal már szinte minden barkács munkát megtudsz majd csinálni és a tudás is megjön lassan ehhez. jó barkácsolást neked.(a kezedre vigyázz mert azt nemárulnak boltba:))

2016. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

A csillagkulcs részét tudod a csavaron pörgetni mert kevésbé esik le róla. Még úgy is lehet tekerni mint egy kart úgy ügyesen. Meg ez kevésbé is tud csorbulni ha nem a legdrágább minőségű acélból van. Érdemes mindkettőből egy készlet mert van amikor egy méretből 2db kell a rátartáshoz. A legolcsóbbat általában semmiből se vedd meg, de lehet kivételt tenni. Aztán érdemes neten böngészni vannak jó kedvezményes árú dolgok. Mindig nézd meg abból amit vennél az összes minőség/ár tartományt, van amiből épp kicsit drágábban sokkal jobbat kifoghatsz. Az is számít mit csinálsz, szerintem is feladatonként vedd meg. Tájékozódj neten is: barkács oldalak, cikkek, blogok, fórumok stb. Csavarbehajtóból ne vedd meg a legolcsóbbat, Makitát vagy Metabot is lehet jobb áron venni. De kalapácsból lehet egyszerűbbet is pl. Kevésbé kényes, jól javítható a nyél ha kell... Nagy mindenes 100 db-os készleteket kerüld, vacakok. >> mit hogyan mivel miből


és hajrá :D

2016. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nem kezdő barkácsoló vagyok, viszont mégis szoktam a youtube n hasonló videótak nézni ötletesek csak ajánlani tudom. Megismerheted itt a szerszámokat és a felhasználasi módjukat. Itt is egy ilyen video. [link]
2017. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!