Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen márkájú menetvágó...

Serin kérdése:

Milyen márkájú menetvágó készletet érdemes venni otthoni barkács célra?

Figyelt kérdés

Eddig egy Aldis menetvágó készletet használtam, ritkán van rá szükségem, de most el is tört egy kapu zár menetének készítése közben. M5-ös csavarnál kifele tekerve beletört a fémbe, a készlethez tartozó fúrószárakból is eltört kettő.


Tehát milyen márkájút érdemes venni, amire nem megy rá a gatyám, de nem is törik el egy ilyen egyszerűbb feladatnál?



2016. márc. 13. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen narancssárga warning van, elég jó.
2016. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen Aldis készételekről sok jót nem hallani, bár az áruk alapján már lehet sejteni a minőségét.

Elsősorban gépi menetfúrót ajánlok csavart horonnyal, ezek a leguniverzálisabbak.

Egyenes hornyút csak abban az esetben, ha hosszú átmenő furatok esedékesek, egyébként nincs nagyon előnye. A 3 lépcsős kézi fúrókészletek meg lassúak, a hosszú bekezdőkúp az egyetlen előnyük, de ha van egy kis gyakorlatod, a gépit is simán be lehet egyenesen kapatni kézzel is.

Nekem egy ilyen készletem van: [link] Ebben van egyenes és csavart hornyú is, de nem kell az egész készlet megvenni, külön is össze lehet válogatni a szükséges méreteket. [link]

Ez otthoni használatra tökéletes és ha nem töröd el örök élet. Ilyen Tivoly szerszámokat használtam volt munkahelyemen is, volt hogy egy nap 50-60db M16-os furatot megcsináltam és simán bírja, hosszú távon is. Ezért írtam, hogy otthonra örök élet. Amire viszont minden menetfúrónál figyelni kell, az a megfelelő kenés és hogy a magfurat bekezdése meg legyen süllyesztve, akkor nehezebben kap félre.

2016. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Közben beszéltem szakival, ő sem javasolta a 3 lépcsőset.

A kenés szükségessége hasznos infó, lehet ezért tört el, nem tudtam, hogy kenni kell.

Már megrendeltem külön azt a pár darabot, ami eltört a készletből, de ha újra eltörik, akkor kipróbálom, amit javasoltál.

2016. márc. 21. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!