Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Forgóbalta vagy Hasítógép?...

Forgóbalta vagy Hasítógép? Melyik jobb? Kinek mi a véleménye.

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Forgó balta... talán a hasìtó kùpra gondolsz? A hasìtò gèp biztonságosabb, ès ha betartod a használti utasìtást, nem gágyit veszel, akkor sokáig kiszolgál. Mi 5-6 ève használunk egy 5,5 tonnássat hiba nèlkül.
2016. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megnéznék én egy kúps hasítót mit kezd egy pudvás fával mert ugye azt is el kell hasítani. Meg hát az ember minél olcsóbban akar kijönni a tüzelővel és sokszor nem a legjobb minőségűt veszi. Az álló 6 tonnás hasítóm mindent elhasít ha kell akkor úgy vágja el. Én inkább a hasítógépet ajánlanám mint a kúpot.
2016. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én készítettem hasítókúpos hasítógépet. Nekem ez bevált. Annyit módosítottam rajta, hogy 220v-os 2,2 kW-os motort lecseréltem egy 6,5 LE benzinmotorra. Gyenge volt a 2,2 kW. Én tölgyet, csertölgyet, bükköt szoktam hasogatni általában. Idén gyertyán volt és elég száraz is, néha a 6,5 lovas motor is erőlködik. Nyersen valószínű gond nélkül vinné.

Amiért én ez mellett döntöttem azért van, mert szinte mindig 40 cm-nél nagyobb átmérőjű rönköket veszek. Tavaly nem volt ritka a 20 erdei köbös 3 m-es rönkökben a 80-90 cm átmérőjű. Egy ismerősöm 6t hasogató gépe volt régebben nálam kölcsön, de ezeket a vastagokat nem is mertem belerakni, nehogy tönkre menjen. Fejszével félbe csaptam őket és utána hasítottam a géppel. Nyerset szépen vitte, de szerintem a szárazzal még így is megküzdene. Illetve lassúnak találtam.

Ez a kúpos gyorsabb. A görcsös száraz gyertyán 1-2 alkalommal kicseszett velem! Volt úgy, hogy átment rajta a kúp, de nem hasadt teljesen szét. Fejszével rá kellett segíteni. De azért könnyebb volt, mint ékkel szétütni.


Pudvásat meg egyszerűbb fejszével megcsapni, sokkal gyorsabban széthullik, mint bármilyen hasítógéppel.

2016. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az álló hasítóba is bele lehet tenni bármilyen átmérőjűt csak nem a közepének kell nemiállítani elsőre. Körbe lenyesni a széléből pár hasábot és haladni befele.
2016. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És baja nem lehet ha a közepén próbáljozol egy jó nwgyvenes fának és csomóa nem bírja letilt és megáll.
2016. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a kúpos hasító, de a praktikum szerintem az álló hasítógép mellett szól.
2016. jún. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vajon az álló, vagy a fekvő hasítógép a praktikusabb? A kúpos szerintem is veszélyes szerszám. Eltekerheti a fát.
2017. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!