Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha 2kg gipszet hozzáöntök 1...

Ha 2kg gipszet hozzáöntök 1 liter vízhez akkor abból 1 liter gipsz lesz vagy több?

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Több.

Mert ha 1 literhez hozzáadsz X litert (nem tudjuk, a 2 kg liszt hány liter), az több lesz.

Kivéve ha a gipsz részecskéi olyan kicsik, hogy elférnek a vízrészecskék réseiben.


Talán meg is dagad, nem?

Nincs ráírva?

De mért fontos ez gyakorlati szempontból?

2016. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy lenne 1 liter? Csak a víz annyi! Plussz belemegy a 2 kg gipsz, ami szerintem még több is, mint 1 liter! Javaslom, ne 1 literes edényben próbáld összekeverni!
2016. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá ezért kérdeztem.

Nem arra akarom használni amire általában szokták. Van egy 4,5 literes vödröm(vízzel mértem) és abba akarok beleállítani gipsszel egy nagy faágat a madaraimnak.

Mennyi víz,gipsz kell hozzá hogy nagyjából tele legyen a vödör?

2016. jún. 28. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Újra: Nincs ráírva a zacskóra??


Más: Rá tudsz keresni a neten erre? Rengeteg a barkácsoldal, a nagy barkácsáruházak is leírják a komplex felújítási folyamatokat az oldalaikon.

2016. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A zacskón csak az van hogy hogyan kell felhasználni(kb.2kg gipsz 1 liter vízhez, 1 percet állni hagy, összekever,stb) de hogy az összekeverés után mennyi gipsz lesz belőle az nincs ráírva.


Neten hiába kerestem, a kérdésemre választ nem találtam.


Ilyen bonyolult amit meg akarok tudni vagy mi?

Amikor a kérdést írtam gondoltam megkérdezem aztán az első válaszoló beírja hogy: "több, kb. x liter lesz ha 2 kg gipszet és 1 liter vizet összekeversz". Aztán ebből én kiszámítom hogy mennyi gipsz és mennyi víz fog kelleni az 5 literes vödrömhöz és kész. Ehhez képest nemhogy tegnap de még ma se tudok neki állni.

2016. jún. 29. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:

A gipsz súrúsége valamivel több mint 2, emiatt durván a 2 kiló gipsz is egy liter és az egy liter víz is egy liter. Összekeverve 2 liter lesz.


Szóval 4 kiló gipszet keverj össze 2 liter vízzel és egy tenyérnyi rész kimarad majd a vödörből felül, ne legyen színültig...

2016. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Erre voltam kíváncsi.
2016. jún. 29. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!