Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztőt fogok venni 25 ezer...

Hegesztőt fogok venni 25 ezer ft-om van rá, inverterest vagy sima trafó vásároljak?

Figyelt kérdés
sokat hegesztettem már, de sajnos nekem még nem volt hegesztőm, inverteresekkel mi a helyzet mennyire megbízhatóak?
2016. júl. 6. 21:44
 1/7 zsoltiba válasza:

Nem az a lényeg, hogy megbízható-e!

Az inverteres egyenáramú, a sima pedig váltakozó áramú.

A váltakozó árammal csak a nagyon profik tudnak hegeszteni. Egyenárammal sokkal könnyebb!

2016. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Inverterest nehéz lesz 25-ért venni. Én hegesztek mindkettővel elég sokat, de sok különbséget nem vettem észre. Az inverteres kicsi, könnyű, ezért egyszerűbb hordozni, és akár a válladon lóghat hegesztés közben, ennyi előnye van.
2016. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
súlya az nem probléma mert asztalon lessz nem hordozom, ja trafót fogok venni mert az jó árban vannak ennyiért
2016. júl. 6. 23:01
 4/7 anonim ***** válasza:

a trafó már elavult.

nehéz, melegszik.

Hidd el, sokat számít, hogy vállra lehet akasztani.

A metróban már 35-ért lehet venni most invertert.

2016. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 4. hozzászólóhoz. Trafós gépet már nem szabad venni. Az inverteres minden szempontból jobb. Kisebb, könnyebb, kevesebb az áramigénye, egyenletesebben, szebben lehet velük hegeszteni, többféle elektródával, többféle anyaghoz használható és ha nem a leggagyibbat veszed, akkor a megbízhatóságával sem lesz probléma.
2016. júl. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor 1 inverteres hegesztővel lehet kb 1 órát dolgozni egyhuzamban?
2016. júl. 7. 16:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő méretűt veszel, akkor egész nap dolgozhatsz vele folyamatosan. Természetesen ez a trafósra is vonatkozik. Én egy 200 Amperes invertert használok évek óta, általában 160-170 Amperrel hegesztek folyamatosan, de még sosem sikerült kiütnöm bármilyen meleg volt.
2016. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!