Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha be szeretnék építeni egy...

Ha be szeretnék építeni egy kisteherautóba egy kádat, zuhanyzóval ( kutyakozmetika ) akkor mi lenne annak a 200 liter viznek a felfütésére ( 30-35 C ) a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Pl sima villanybojler jó lenne? Amikor odaérek valahova ugyis be kell dugni egy hosszabbitót...

2016. júl. 25. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Érdemes kiszámolni, hogy kell-e neked 200L meleg víz.

Egy zuhanyzáshoz egy ember sem használ el 30-40L-nél többet.

A kád is kérdése, lehet hogy egyszerűbb egy zuhanytálca szerű dolgot kialakítani.


Egyébként az iyen átalakításokat terveztetni engedélyeztetni kell, különben az autó nem kaphat forgalmit, vagy megbukik a következő vizsgán.


A felesleges pénzkidobás megelőzésére én felkeresnék egy olyan céget, ami ilyen átalakításokkal foglalkozik.

Ők segítenek mindenben.

2016. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem építeném be pont ezen okokból, egy ügyes asztalossal negoldatnám, hogy minden felszerelést lehessen mint rakományt szállítani és kevés megerőltetéssel a helyszínen gyorsan berendezni a teret.
2016. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élek,itt nem számít a müszaki viszgánál mi van a csomagtérbe építve,megkérdeztem.Rosszul írtam nem 200 litert szeretnék felfüteni,annyi vizet vinnék magammal,és ahhoz kellene melegvíz,hogy 30-35C-os vizem legyen mosni a kutyákat.Köszönöm
2016. júl. 25. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:

A villanyboiler max úgy, ha otthon felfűtöd, és a helyzsínre már meleg vízzel érkezel. Szintentartásra meg használhatsz hosszabbítót.

Vannak villanyos átfolyós melegítők, van amelyikben van puffertartály is, de azért mire azt felfűti kell 20-30 perc.

2016. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lakókocsi gázbojler. Pb palackról üzemel.
2016. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
villanybojler úgy is füt,hogy fogy belöle a viz? Pl csak félig van?
2016. júl. 25. 18:22
 7/10 Salk Balázs ***** válasza:

Zárt rendszer villanybojlerek csak akkor engedik a meleg vizet, ha megy beléjük az utánpótlás is. szerintem gyorscsatlakozós slauggal old meg a vizet egy kerticsapról, és építs komplett vízrendszert. Úgyis kell egy kézmosó is.

Szennyvízzel mi a terved? Az is egy érdekes kérdés mit kezdesz vele.

2016. júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A terv ugy néz ki,hogy víztartály( 200 Liter),azonn egy szivattyú ami csinál nyomást a rendszerben ,ami elágazik hideg vizre,meg egy ágra amire raknék egy fütö/tárolo egységet ( ezt probalom most megtudni,mi lenne a legjobb)

És ez a 2 csö egy keverös csapban végzödne amin zuhanyfej van.

A szenyviz külön tankba folyna.

Köszi

2016. júl. 25. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:
van elektromos átfolyós vízmelegítő, ami csak annyi vizet melegít amit éppen használsz, nem kell tárolni.
2016. júl. 26. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

az átfolyós vízmelegítök is elmennek egy hosszabítórol?

mi van ha a bojlert reggel otthon meleg vizzel töltöm fel,és rakok be akkora viztartályt hogy legyen neki utánpótlás?

2016. júl. 26. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!