Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Propánbután+Oxigén együttese...

Nikolas Kidman kérdése:

Propánbután+Oxigén együttese mire használható? Hegyestésre igen? Forrastásra? Vágásra?

Figyelt kérdés

A pb olcsóbb, mint az acetilén, milyen szerelékek kellenek hozzá?és mire lehet használni?

reduktor kell a pb re?az oxigént tudom használni co2 reduktorral?

egy ismerősöm aki minősített hegesztő, szerint mindenre használható, mint a disszu.

Erre a háztartási gázpalackra gondoltam, igaz nem propánbután van benne, hanem tiszta propánnal van töltve, de majdnem ugyanúgy ég mint a butános.

Kifelyezetten azok véleményére vagyok kíváncsi akik már hegesztettek pb+O2 vel.

Válaszokat előre is köszönöm.


2016. aug. 1. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Acél és ötvözetei hegesztésre nem használható,mert égésekor a felszabaduló nagy mennyiségű vízgőz porózussá teszi és oxidálja a varratot.Vágásra kitűnő,de a jó varrat érdekében vágás után le kell munkálnia hegesztendő felületet a vágás helyén, ez az acetilénre is igaz, de ennél azért,mert a vágáshoz használt többlet oxigén miatt, az bele diffundál a vágott acélba,és mint tudott, az abból hegesztéskor felszabaduló oxigén porúzussá teszi a varratot.Kemény és lágy forrasztásra viszont kitűnően használható a PB, az acetilénre és az adott anyag forrasztására és hozanyagára és technológiájával megegyezően.A reduktorok csatlakozása a palackokra más mint a dissou és PB.Az első kengyeles,a második balmenetű.Tilos barkácsolással átalakítani, mert csak az adott gázhoz biztosítja a biztonságos üzemelést.Ez igaz a CO2 és oxigén reduktorra is,bár azok csatlakoztathatók egymás palackjaira,de nem ahoz a gázhoz gyártották őket.Nem hiába van az egyiken oxigén ,a másikon CO2 felirat.A markolatok és az égőszáruk anyagukban és rendszerükben is különböznek.Tilos a két éghető gázhoz felcserélni őket.A két visszaégés gátlóból is csak az oxigéné alkalmazható,a PB-re ,csak a PB -re hitelesített alkalmazható.A tömlők ugyan azok.
2016. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pb -vel nem igazán hegesztenek,lévén sokkal alacsonyabb a láng hőmérséklet, másrészt a varrat porózus és gyenge lesz és nem felel meg a követelményeknek.. Így leginkább csak vágásra alkalmazzák!


Az unevezett, mapp gázkeverékkel meg elfogadhatóan magas lánghőmérséklet(2700C) elérhető,de sajnos ez a gáz fajlagosan még drágább,viszont sokkal kevésbé veszélyes a használata/tárolása.

2016. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A propánra akkor nem kell reduktor, csak visszaégés gátló?

Olyanról hallottam hogy oxigén reduktort használtak argonhoz, awi hegesztéshez.nem volt baj.


A toldi vágópuska amit pb vágásra szoktak használni?ezt találtam a neten, markolatot viszont nem,és forrasztószárat sem, viszaégésgátlót sem.

2016. aug. 2. 09:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogyne kellene reduktor a propánhoz.Propánhoz való.Lehet használni a co2 reduktort is az oxigénhez ,csak ha kapsz egy ellenőrzést akkor bünti,de a sufniban ,otthon ok.Az acetilénhez való vágópuska nem ok,mert a PB fütő értéke jóval kisebb.
2016. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
[link] ezt találtam én is.
2016. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezek is elég drága dolgok, de majd csak visszahozza az árát az acetilénnel szemben.

Inkább keményforrasztásra használnám, sárgarézhez,ezüshöz.

forrasztani milyen fejet használjak?illetve Te milyet használsz?

2016. aug. 3. 12:11
 7/10 A kérdező kommentje:
2016. aug. 3. 20:26
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]


Mi a különbség a fenti és ez között?


forrasztókészletet még mindig nem találtam.

[link]

2016. aug. 3. 20:28
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez nem jó, mert nem keményforrasztásra való.


[link]

esetleg ezt megveszem, és teszek rá egy másik fúvókát, csak így meg drága.

sima háztartási pb reduktor is jó, vagy az iparit kell rakni a pb-re?

2016. aug. 3. 20:31
 10/10 anonim ***** válasza:
EZ acél vágásához való.Reduktor a palack és tömlő nyomást méri.Ipari nyomáscsökkentő 2 db órával.
2016. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!