Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a titka a dekopírfűrésszel...

Mi a titka a dekopírfűrésszel ívelt vágásnak?

Figyelt kérdés

Ilyet szeretnék csinálni

[link]


De ahogy fordítanám el a szerszámot, egyből rángatni kezd, és semmi áron nem akar fordulni. Fűrészlapból kell valami speciális? Lehet, h a gépem csak egyenes vágásra képes?



2016. aug. 29. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt az mackót kirajzolás után gépi szalagfűrésszel vágják ki , az anyagot mozgatják nem a kis dekopírt . Enyhébb íveket gyors tempóra állítva éles és ritka fogú lappal vékonyabb falemezből ki lehet "hasítani" .
2016. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csak magadnak egy-két darabot készítesz, megoldható dekopírfűrésszel.

Felrajzolás után a legkisebb rádiuszoknál (nyaka alatt, hasa alatt, fülek előtt és mögött) fúrd át a fát megfelelő átmérőjű fúróval. Így ennek a lyuknak az átmérője adja az ívet. Utána célozd meg érintőlegesen a lehető legkeskenyebb lapot használva a furatokat az előrajzolt vonalon, az esetlegesen keletkező kis vállakat ráspollyal, csiszolópapírral eltüntetheted.

Lesz vele munka, de szépen megoldható.

2016. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy az előtolást állítsd nullára íves vágásnál, különben nem fog sikerülni

.

2016. aug. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyet az életben nem csinálsz dekopírfűrésszel.

Előbb vágod el a kezedet.

Ilyet lombfűrésszel vagy gépi lombfűrésszel lehet csinálni.

2016. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

No voltam a barkácsboltban. Vettem egy olyan fűrészlapot, ami kb fele olyan vastag, mint a standard, és a fogai "széjjel állnak".Így nagyon szép íveket tudtam vágni. A befúrások is sokat segítettek. Sikerült kivágni, szépen, nyugodtan, pedig már nézegettem az asztali lombfűrészeket tegnap este , h mi mennyi kb.

Egyébként a dekopírt úgy használtam, h fejjel lefelé rögzítettem a munkaasztalhoz, és csak a fát mozgattam.

köszi a válaszokat

2016. aug. 31. 13:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként én is gondoltam a fejjel lefelé rögzítésre, csak nem mertem javasolni, mert annyira veszélyesnek tartom. Nem lehet mindenki olyan ügyes.
2016. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!