Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi 1981-es tűzoltókészülék...

Régi 1981-es tűzoltókészülék megtöltése levegővel a kiömlőnyíláson át? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy régi de kiürült kicsi piromax poroltóm, hogyan tudnám rákötni egy kompresszorra hogy feltöltsem levegővel? arra gondoltam hogy a kiömlőnyílásán át kellene ezt lelehet szerelni mögötte menetes furat van szerintem sűrű menetes a csavar külső átmérője ami belemegy kb 10mm centivel tudtam csak megnézni...

Létezik rá ekkora csőcsatlakozó és az mekkora? Mert amiket néztem mind 1/4 col 3/8 col 1/2 col ez nekem nem mond semmit hogy az centiben mekkora és jó lenne e.


Ui: Azt hiszem 2 kilós. Több adatot sajnos nem tudok leolvasni róla eléggé ütött kopott.



2016. nov. 12. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz így konkrétumok nélkül tanácsot adni.


Termesztésen fel lehet tölteni sűrített levegővel is, de amennyiben korrodált a tartály, nem árt nyomáspróbázni előtte, mert könnyen csúnya vége lehet.


A menet típusát kideríteni pedig csak méréssel lehet. Szerzel egy tolómérőt és mérsz egy pontos külső átmérőt és menetemelkedést. Semmi extra nem kell csak egy hagyományos tolómérő, de colstokkal nem fog menni.


Egy nagyjából 10mm-es külső átmérőből csak tippelgetni lehet. Nekem elsőre az G 1/8 -os csőmenet jutott eszembe, ott 9,72mm az orsóátmérő, de ez csak egy tipp.

2016. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sanko Urfi válasza:
Toltsd bele nëmi kerozint ha tudsz
2016. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És kaptam :D Megtudom tölteni már csak azt kell megoldani hogy autós kompresszorral jobban kompatibilisebb legyen mert így kicsit ereszt. Ha az akkus fúró B&D 12 kicsit zárlatos lett miközben pumpálta vagyis összeért a két vezeték úgy 20 másodpercig attól nagyon károsodott?
2016. nov. 14. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!