Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha betonba öntök egy viszonyla...

Ha betonba öntök egy viszonylag régi kályhát, akkor jobban tartja a hőt? Olyan 1-2 köbméter betonra gondoltam. Körben a füstcsöveket is. úgy, hogy természetesen az ajtaját, meg a hamuzót, meg a csövek tisztítónyílásait szabadon hagynám.

Figyelt kérdés
2016. nov. 18. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont annyival fogja tovább tartani a meleget, amennyivel tovább tart 2 m3 betont felfűteni.
2016. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Topor G ***** válasza:
100%
Szerintem meg fog repedni a hőtől a beton. Az eredeti (gondolom öntöttvas) kályhát úgy találták ki, hogy nagy hőmérsékleten közvetlenül a levegőnek adja át ill. sugározza ki a hőt és ne a betonnak. És a beton amennyire gyengén tárolja a hőt, olyan rosszul vezeti, ami végeredményben szerintem sokkal rosszabb kihasználtságot fog eredményezni. (Egy jéghideg estén magad fogod leverni a betont, ha addig nem repedt le...)
2016. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elfuserált ötlet. Az első felfűtéskor szanaszét repedne az egész. A beton nem vezeti nagyon jól a hőt, és a hőtágulást sem bírja. Begyújtasz, belül elkezd melegedni a beton, a kályha már izzik mert a beton csak lassan vezeti el a hőt, a beton belül már 200 fok, kívül még csak 30, a feszültség csak nö...nö...nem lennék mellette amikor szétdurran. Amire te gondolsz az a tömegkályha-gogli a barátod.
2016. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tömegkályha iszonyú drága. Én pár éve kértem árajánlatot, és ha jól emlékszem 1-1,5 milla körüli árat mondtak. Építs rakétakályhát, az jóval egyszerűbb, olcsóbb, és a hatásfoka kb olyan, mint a tömegkályháé.
2016. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!