Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zuhanytálca szifon ilyen...

Dankazo kérdése:

Zuhanytálca szifon ilyen bekötése szakszerű?

Figyelt kérdés

Vízszerelő az alábbi módon kötötte be a zuhanytálca lefolyót. A víz igen lassan folyik le,30 mp után majdnem megtelik a zuhanytálca.


[link]


Jó ez a bekötés? Normális, hogy a zuhanytálca 30 mp zuhany után megtelik, majd 7 percig tart amíg lefolyik?



2016. dec. 4. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon szar, az a gégecső az oka, én tuti nem így csináltam volna. Ha jól látom van ott annyi hely, hogy kintebb fordítva a szifon kifolyóját a leszűkített szennyvízcsőre rá lehetett volna tenni egy T idomot és a kifolyó vizet egy 90 fokos könyökkel egyszerűen felülről belevezetni, a végére egy záróelem és kész. De ha már gégecső: ha jól látom a szifon után emelkedik, ez az egyik, a másik meg az a hurok. Ezt a két dolgot meg kell szüntetni.
2016. dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem normális, ha megtelik a zuhanytálca. Se 30 mp alatt, se 30 óra alatt.


Szépnek nem szép, de ez a kivitelezés nem indokol ilyen lassú lefolyást.

A hurok talán egy 10 % lassulást okozhat, vagy ennyit sem. A benne lévő levegőt lenyomja a víz súlya, nem lassít semmit.

Gégecsőt azért használnak, mert szerelés után lehet helyrerakni a zuhanytálcát, nem kell ott a szűk helyen kínoskodni. Ha ki kell emelni valami miatt, akkor is meg lehet tenni szétszerelés nélkül.

Valami dugulás lehet inkább.

A felfelé menő szürke PVC-be mosdókagyló csatlakozik? Ha teleengeded vízzel, akkor kihúzod a dugót, és közben is engeded még a vizet, akkor mi lesz? Rendesen folyik lefelé a víz? Ha nem, akkor lentebb lehet dugulás, ha ott szépen folyik, akkor meg az új részt kellene megnézni, hátha a szereléskor belement valami oda nem illő cucc.

2016. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salk Balázs ***** válasza:
nem szakszerű, a gégecső miatt nem folyik le.
2016. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért ne folyna le miatta?

A bűzzáró rész is ugyanilyen le-fel módon kanyarítgatja a vizet, ráadásul ott még szűkebb a keresztmetszet, mint a gégecsőben.

Dugulás lesz ott.

2016. dec. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Mivel tudom a dugulást megszüntetni? Tiret-et használtam 2 hete, de nem lett jobb.
2016. dec. 6. 18:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Hosszabb időn át lerakódott anyagot csak csőgörénnyel lehet valóban eltávolítani. A mindenféle oldóanyagok legfeljebb akkora lyukat csinálnak rajta, amin elmegy valamennyi víz, de a lerakódás fő része megmarad, és gyorsan beáll megint.


De különben a 2. válaszban ezzel kapcsolatban érdeklődtem, választ nem kaptam, de lesz@rom.

2016. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valóban a csap lefolyója csatlakozik oda, de az szépen lefolyik, azzal nincs probléma. Akkor a zuhanytálca alatti gégecsőben lesz a dugulás. 2 hónapja lett beszerelve a cucc és már el is dugult, ez nagyon gáz. Egyébként pedig elnézést, hogy nem válaszoltam a 2. válaszban feltett kérdésre...
2016. dec. 10. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!