Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A melegragasztót (műanyagot...

A melegragasztót (műanyagot műanyagra) le lehet szedni nyom nélkül vagy inkább ne is nyúljak hozzá, mert csak rondább lesz?

Figyelt kérdés

most nagyon erősnek tűnik, egy csatlakozót "öntöttek le" melegragasztóval, és ahogy nézegettem, eléggé erősen fogja, viszont most meg le kéne szednem valahogy ...


Tapasztalata van vkinek?

(fontos lenne az esztétika sajnos ...)


2016. dec. 10. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
"fontos lenne az esztétika sajnos" no meg az érthetö fogalmazás. Mt nevezel melegragasztonak???? ugy pontosabban.
2016. dec. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát sztem ennek nincs más neve ...

ez speciel a Steck 11 mm-es ragasztórúd, és Steck ragasztópisztollyal rányomva.

megnéztem a csomagolást is, és ennyi van rajta össz: "steck ragasztópatron Streck STR60 típusú ragasztópisztolyhoz.

2016. dec. 10. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ragasztopisztoly, esetleg takonypisztoly. Amit bekentél vele az höre lágyulo? Ha nem akkor legegyszerübb megmelegiteni hölégfujoval és letörölni ronggyal.
2016. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ja hogy ez eléggé bele olvad a műanyagba amire rátettük?

fogalmam nincs h hőre lágyuló-e, de sztem igen. tuti nyoma maradna, ha csak kicsit öngyújtóval égetném ...

de alapjában baromi kőkemény műanyag. azt akartam h szikével megpróbálok a ragasztóréteg alá nyúlni és úgy felszedni, csak azt nem tudom, hogy mennyire marad nyoma, sőt most h mondtad ezt a hőre lágyulást, akkor már az is lehet h esetleg meg is lágyította , esetleg hullámosította a műanyagot?


franc esne bele, csak mert egy baromi drága dolog és vhogy le kéne szednem viszonylag nyomtalanul :( (hőlégfúvóm nincs sajna, na de arra szted meglágyulna? )

2016. dec. 10. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen?

[link]


Ez csak sima hőre lágyuló műanyag. Hobbyragasztó

Legtöbbször simán lepattintható a felületről.

Ha valami üregbe nyomták, akkor szarabb a helyzet, de

valószínű egy hajszárító is elég nem kell hőlégfúvó. A hőlégfúvóval csak tönkreteszed a többi műanyagot is körülötte.

De egyébként általában simán lepattintható a felületről.

2016. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ez az !! pontosan !!


hu hát hallod, bár igazad lenne ... még nem mertem neki állni, de akkor oké, megpróbálom hajszárítózni kicsit. csak tényleg annyira erősen fogja a műanyaghoz a csatlakozót, hogy szinte erővel se lehet megmozdítani, ezért keseredtem el, de akkor oké, hátha mégis siker lesz


köszi !!

2016. dec. 10. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!