Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos láncfűrészből a...

Elektromos láncfűrészből a hosszmotorosok jobbak?

Figyelt kérdés
2017. jan. 20. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általában a cégek a jobb minőségű, tartósabb termékeiket csinálják hosszmotorosra.

Ezek az adott cégek legerősebb gépei közé tartoznak. A súlyelosztásuk is ezeknek jobb.

2017. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Találtam egy hosszmotorost fém fogaskerekekkel - állítólag a műanyag fogaskerekek szoktak szétmenni - amivel szimpatizálok, gondolván ebbe nem sok minden van ami tönkre mehetne...


Van ennek értelme, vagy maradjunk a benzinesnél? Persze azokban még több a hibaforrás.

2017. jan. 20. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Egy benzinest jobban lehet nyüstölni.

Nincs benne műanyag fogaskerék, Az azért van, hogy teljesüljön a kettős szigetelése a gépeknek. Egyébként van az acélnál jobb műanyag is, ebből jó fogaskerék építhető. Mindenesetre jó márkát vegyél, mert a motor is maga egy nagy hibaforrás. Nekünk Makita van, úgy 8 éve használjuk gond nélkül.

2017. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Benzines van, az mellé szeretném. Egyrészt mint tartalék, másrészt itthon csendesebb, na meg az áram a benzin töredéke árban.
2017. jan. 20. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól írja a 3-as, a szigetelés miatt van benne a műanyag kerék, zárlat esetén ne jusson áram a burkolatra és a vezetőre. Szerintem nincs is, amelyikben nincs.

Állítólag az is szempont, hogy túlerőltetés esetén ne a motor égjen le, hanem a kerék törjön. (A benzines hasonló esetben lefullad, oszt jónapot.)


Nagy munkákra minőségi benzines való, de egy jó elektromossal is lehet jól dolgozni, ha csak ilyen otthoni munkákra kell.

Csendes, nem büdös, könnyebb, olcsóbb (üzemeltetése is), kevés a hibaforrás.

Olyan időszak nincs, amikor nem alszik valamelyik szomszéd, és ha nem is szól éppen, de egész biztosan nem küld egy sört nekem a benzines fűrészeléshez.

Hátránya, hogy a vezetékkel kell szórakozni, de fűrészbaknál ez nem probléma. Én fát alpinistáskodni is elektromost használok, mert félkezes benzinest ezért a pár fáért nem veszek, egy nehéz benzinest rángatni meg nem nagyon szeretek a csúszós ágon egyensúlyozva. Az elektromost meg ugye minden ág után le tudom állítani, amikor át kell kötni a leeresztő kötelet.

2017. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!