Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért feketednek el az ezüst...

Miért feketednek el az ezüst ékszereim nagyon hamar?

Figyelt kérdés
A neten láttam tisztitási módot,só-szódabikarbóna víz keveréke.Kiprobáltam azóta hamarabb rondák.Mivel tisztitsam őket?
2017. márc. 24. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Én anno fogkrémmel és fogkefével tisztítottam
2017. márc. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia a fogkrémmel is jol lehet de csak ha nem átlátszo mert abban nincs polirozo anyag, de ha nem akarsz bajlodni vele fogsz egy poharat belülröl kibéleled nagyábol alufoliával és sosvizzel megtöltöd és beleteszed az ezöstöt ez is megtisztitja ugy müködik mint egy galvánelem :)
2017. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MKzoltan válasza:
én szódabikarbónás vízbe ásztatom és ojanok mint újkorába
2017. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szulfid ionok okozzák, hogy fekete színű ezüst-szulfid képződik az ezüst felületén. Vagy a levegőben van kén a vegyestüzelésű fűtés miatt, vagy a vízben, amiben mosakodol.

Ha leszeded ezt a réteget és csillogó ezüst lesz, akkor a kénnel való reakció a friss, tiszta felületen gyorsan, akadályozás nélkül zajlik. Emiatt feketedik hamarabb :-)

2017. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MKzoltan válasza:
0%
Azta hogy te mien okos vagy :)
2017. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!