Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi lehet a probléma a bojlerrel?

Mi lehet a probléma a bojlerrel?

Figyelt kérdés

Mi lehet a probléma a bojleremmel?

pár napja tapasztaltam hogy a bojlerem(ariston50 L)

nagyon gyakran szinte 5 percenként ki-be kapcsol. ezért arra gyanakodtam hogy nagyon vízköves ma megnéztem hát volt rajt bőven!

vízkőtelenítettem, vissza szereltem mindent gondoltam minden jó és készen is vagyok, de nem !! a bojler világít, pörgeti a villanyórát de nem fűt, nem hallani hogy sisteregne, egyébként nincs éjszakai áramom amikor kell melegvíz bedugom nekem ez így megfelel. mi lehet a probléma?



2019. márc. 24. 14:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szét volt nyílva a fűtőszál? Mert ha igen, akkor újat kell venni!
2019. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
teljesen jó állapotúnak tűnt!!
2019. márc. 24. 14:21
 3/19 anonim ***** válasza:

Egymásnak ellentmondanak az információk..

Szerinted hova lesz a villany, ha az óra forog és nem fűt?

Van-e fi relé?

2019. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
14:34 # azért írtam mert én is furcsálltam. nincs!
2019. márc. 24. 14:38
 5/19 A kérdező kommentje:
14:34 mégis csak van fi relé
2019. márc. 24. 14:41
 6/19 anonim ***** válasza:

Akkor utolsó információdhoz kapcsolódva:

Ugye a fi relé figyeli a fázis és 0 áramát.

Ha a kettő között eltérés van, akkor valahol csak a védőföld felé menet el a különbség és ha van különbség leold.

Ebből adódik, hogy a fűtőszál sem egészben sem részben nem zárlatos.

Akkor nem a bojlertől forog a villanyóra.

Ez az én következtetésem, egy-kettőt mérni kellene, hogy kiderüljön mi a történetben a turpisság.

2019. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"védőföld felé mehet el a különbség"

Persze elmehet a vízen keresztül is, de az eredmény ismét: fi relé oldás

2019. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Emberek! egyszerűen fogom elmagyarázni a tapasztalatomat, szóval kimegyek megnézem a villanyórát hmm nem "pörög" nagyon. Bemegyek bedugom a bojlert utána kimegyek megnézni mennyire pörög hmm sokkal gyorsabban pörög. ezt tapasztaltam.

akkor mivel lehet azt magyarázni hogy ég a bojler ledje de nem fűt? nem az lenne a normális ha fűt akkor ég a led, ha nem fűt akkor nem ég a led.?

2019. márc. 24. 15:21
 9/19 anonim ***** válasza:

A termosztátja működik, azért világít a lámpa. Tehát fűtene ő csak nem tud, mert nem a fűtőszálon keresztül záródik az áramkör, hanem a valahol máshol.


Ne használd így, tűz és áramütés veszélyes.

2019. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
összeszerelés során követhettem el olyan hibát ami erre a jelenségre választ ad?(arra tudok gondolni hogy nem helyesen kötöttem be,megsérült a fűtőszál)
2019. márc. 24. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!