Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi lehet a probléma a bojlerrel?

Mi lehet a probléma a bojlerrel?

Figyelt kérdés

Mi lehet a probléma a bojleremmel?

pár napja tapasztaltam hogy a bojlerem(ariston50 L)

nagyon gyakran szinte 5 percenként ki-be kapcsol. ezért arra gyanakodtam hogy nagyon vízköves ma megnéztem hát volt rajt bőven!

vízkőtelenítettem, vissza szereltem mindent gondoltam minden jó és készen is vagyok, de nem !! a bojler világít, pörgeti a villanyórát de nem fűt, nem hallani hogy sisteregne, egyébként nincs éjszakai áramom amikor kell melegvíz bedugom nekem ez így megfelel. mi lehet a probléma?



2019. márc. 24. 14:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kapcsold be a bojlert, a termosztátot tekergetve, finoman!, nézd meg hol kattan, tedd fűtésre, várj egy órát és finoman tekergetve nézd meg, hol kattan most.

Ha fűt már látszani fog, jogos az óra forgása.

Ha nem fűt és mégis forog az óra, akkor nem tudom mit csinál ott a fi relé.

Aluszik???? (Rossz).

2019. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
#15:35 már teszteltem 10 percig áram alatt volt és nem hallottam hogy sistergett volna.
2019. márc. 24. 15:39
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szívesen csinálod ezt a kísérletezgetést, akkor ne hívj szerelőt, de 5000-ért diagnosztizálja, mi baja.:)
2019. márc. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel vízkőtelenítetted, így nem is fog sisteregni. A kérdés, hogy melegíti-e a vizet, tehát érezhetően melegebb lesz?
2019. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
utolsó# ezen gondolkodtam én is csak nem mertem hosszabb ideig bekapcsolva hagyni, hátha valamilyen elektromos hiba lesz. De hát ha a fűtő szál körül pezseg a víz azt csak hallanám nem?
2019. márc. 25. 05:47
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Tele van totál hideg vízzel! 10 perc az nudli. 2 óra múlva nèzd meg. Sisteregni 60 foknál fog, vagyha totál vízköves.
2019. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Olvasod a válaszokat is??

"Kapcsold be a bojlert, a termosztátot tekergetve, finoman!, nézd meg hol kattan, tedd fűtésre, várj egy órát és finoman tekergetve nézd meg, hol kattan most."

Mi a túrónak válaszolok azt tudnám?

2019. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd a Fi-relét!

Csinálj egy próbalámpát//egy foglalatba izzó,két szál vezetékkel(20~30 centis),amiknek a végei le vannak csupaszítva.

Óvatosan odafigyelve az egyik vezetéket dugd be a konnektor egyik lyukjába(ha villszer kötötte,akkor a bal oldaliba),a másik vezeték végét érintsd oda a konnektor földeléséhez. A relének LE KELL oldania!


Ha a bal lyuk+földre nem old le,akkor jobb lyuk+föld.


Ha ekkor sem...sürgősen villszer!

2019. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
14:53 rendben megpróbálom!
2019. márc. 25. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!