Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes-e faházat építtetni?

Érdemes-e faházat építtetni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél faházat, írd le az indokaid és könnyebb lesz válaszolni.
2008. dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt nagyon tetszik,másrészt a fentartási költsége miatt egy "hagyományossal"szemben olcsóbb vagy drágább?igényel-e valami karbantartást,jobba a hőszigetelése ?
2008. dec. 2. 18:28
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Azt nem tudom, mostanában milyen a szigetelésük, de amikor a 90-es években kezdett elterjedni a faház-mánia, sokan ráfáztak (szó szerint), mert nagyon pocsék volt a hőszigetelésük. Rengeteg pénzt kellett még rákölteniük a külső és belső szigetelés miatt. Szerintem olyan helyen érdeklődj, ahol ezeket forgalmazzák, de még jobb lenne építésszel vagy kőművessel beszélni, akik már láttak ilyet, foglalkoztak vele.
2008. dec. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. dec. 4. 06:58
 5/13 anonim válasza:
85%
Szia! Mi tavaly építtettük, és mindenben utánajárva álltunk neki, és azért választottuk a faházat, mert télen a falak nem hülnek le, és azokat nem kell felfűteni, tehát kevesebbet kell fűteni. A napfényt meg egyszerűen szívja. Igaz, hogy nyáron kell a klíma, mert akkor is melegebb mint a tégla, mert a fa nem hül ki. Mi nagyon szeretjük. Igaz hogy itt még nincs olyan múltja, de külföldön régi jól bevállt építési módszer. Nézd meg akár a viasat-on a nagy házalakítást :). De 2 tanácsot hadd adjak:1 ha lehet ne építtetőcéggel építtessétek, hanem keressetek kőművest, ácsot, vízvezetékszerelőt stb... nem lopnak, megmaradnak nektek a kedvezmények (faanyagról, építési anyagból).nekünk 12milliót mondtak a házunkra, 8és félből kihoztunk (legdrágább járólappal(6500ft/m2/). 2 ne emeletest tervezzetek, mert akkor hupog a felső szint.
2008. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Helló.Köszönöm az infót,nagyon hasznos volt!
2008. dec. 4. 17:51
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Most Faház, gerendaház, rönkház ? nem mindegy!
2008. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazából egyikkel sincs semmi gond, ha a megfelelő emberek a megfelelő technológiával a megfelelő anyagból csinálják!

Nem teljesen a mi klímánkra találták ki őket, nem túl értékálló és, hogy 50 év múlva állnak-e még, ki tudja? A baj az, hogy nagyon sok a hozzá nem értő link szaki, erre vigyázzatok! Mutasson az ember referenciát, amiben laknak pár éve és beszéljetek a lakókkal. Ha favázas könnyűszerkezetes házra gondoltok, talán az a legolcsóbb, azt már sokan csinálják, ha rönk- vagy gerendaházra, ahhoz jó anyag, nagy tudás kell. Felénk (szeged) sokszor romániai mesterek építik ezeket, értenek hozzá, van, hogy a fát is ők hozzák. Ezekkel csak az a baj, hogy a fát kezelni kell és jóval drágább a fát festeni, pácolni, lakkozni, mint falat festeni, s sajnos sűrűbben is kell!

Én személy szerint azt mondanám, hogy építs tégla házat, szigeteld le jól, és egy-egy falat, blokkot házrészt fával burkolj, ne az unott sárga putz-cal!

2008. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én vagyok a 3. és még annyit szeretnék hozzátenni, hogy mi ementünk az ácshoz akit sokan ajánlottak és neki is könnyűszerkezetes háza volt. Azt mondtuk neki, hogy számoljon ki minden anyagot, munkadíjat, ne spóroljon ki semmit, ha kell kérjen több pénzt, de nekünk ugyanolyan házat építsen (persze nem formára), mint az övé. Meg is tette, a gerendák nem méterenként vannak, hanem 40centinként, van ahol 6 van egy sarokban stb... Az éghajlatra vonatkozóan pedig ismét a viasat-os házalakítást tudom mondani :) az egyik múltkori adásban alaszkában építettek. Ott (be is mondták) -45 fok is van télen. De mindent nézzetek át, és döntsetek belátásotok szerint.
2008. dec. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Gerendaházzal az a baj, hogy a fa zsugorodik, így idővel rések lesznek. Ez a probléma ha jól tudom csak a finn rendszerben megoldott utánállítással.

Hőszigetelésre azt mondanám hogy tud annyit, tudja a követelményt a fa ház is, de pl egy passzív ház 20-30cm hőszigeteléssel jóval többet tud.

Mivel nálunk nem ismert, elég rossz a renoméja a köztudatban, így kicsi az eladhatósága. Az építészeti megformálás lehetőségei is jóval kevesebbek.

Költségben nem olcsóbb egy rendes téglaháznál, nyári klimatizálást meg el kellene felejteni, nem a klíma a jövő. A fa is kihül télen, ami nincs hőszigetelve ugyanúgy kivezeti a meleget.

Én rendes házat ajánlanék, akár passzívház kivitelben is.

egy építészmérnök hallgató

2008. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!