Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes-e faházat építtetni?

Érdemes-e faházat építtetni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 18:19
1 2
 11/13 anonim válasza:

Mi is könnyűszerkezetes faházban lakunk, immár 12 éve és teljesen jó, tud annyit mint a tégla.

Egy hátránya van, a hangszigetelés talán nem olyan mint a téglaházaknál.

De fűtés szempontából meg minden másból korrekt.

2008. dec. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!igazából a könnyűszerkezetes és a rönkház tetszik a legjobban!amúgy néztem a tv-ben egy ilyen műsort amit ajánlottatok és ott is hasznos dolgokat tudtam meg!most bérházban lakom ami téglából van és a hangszigetelést sikerült kihagyniuk!!!!pedig most adták át,annyira új.ennél rosszab nem lehet a faház sem gondolom?
2008. dec. 6. 08:22
 13/13 anonim válasza:

A mai Magyarország még nem fogadja el ezeket a házakat, a hétköznapi laikus ember szerint csak egy "kártyavár".Az én véleményem is az h "ha valaki meg akarja csinálni akkor csinálja meg jól"

Nagyon sokat olvastam és kérdezősködtem a fakeretes házakról... vannak hátrányai de legtöbb előny.

Előnyök:


1. a jó hőszigetelés(20-25 cm hőszigetelésről beszélek)

A nálunk megszokott téglaházaknál a téglafal, mivel nagyobb sűrűségű mint egy faház többrétegű fala, a téglafal hőenergiát nyel el a benti fűtött levegőtől, és a falban lassan felgyűl, tehát a falaknak hőraktározó szerepük van. Ez esetben ahhoz hogy a konfort érzetünk a szobák minden egyes részében egyenlő legyen(hogy ne érezzük a falakat hidegnek a benti levegőhöz képest), állandó fűtésre van szükség, és persze ha a téglaház nincs kivülről leszigetelve akkor effektiven a falakat melegitjük.Szigetelt téglaháznál türhető a hőveszteség,csak hőterjedés szempontjából merev. Fakeretes házaknál a fentivel ellentétben a falak hamar átmelegeszek, de hamarabb ki is hülnek.A falak nem raktároznak hőt, ami csökkenti a hőveszteséget. Tehát hőterjedés szempontjából a faházak rugalmasak, igy nem kell egy nappal előtte befűts h a falak is átmelegedjenek, hanem elég 1 óra is.

2. az épités sebessége - nagyon gyorsan felépül egy ilyen ház csak legyen meg az épitőanyag. Egy 150 m2 házat 5 ember 1 hónap alatt felhúz.

3. az árakat tekintve nem hinném hogy sokkal olcsóbban kijönne mint egy téglaház mert igen sok szigetelő anyag kell hozzá és manapság elég drága.

4. a beton alaphoz is jóval kevesebb beton és vasalás kell, mivel a ház is könnyű igy a folytonos alaptól nyugodtan el lehet szakadni és akalmazni lehet az oszlopos lábazatokat. A földben 3-4 méteres távolságra helyezkednek el egymástól a beton lábak 1,5-2 m mélyen. A lábak nyomófelülete(alul)70*70 cm és felfele karcsúbb(25-30cm) Egy ilyen lábazat kb 0,3 köbméter betont igényel.

5. a faházak sokkal jobban ellenállnak a földrengésnek mint egy tipikus téglaház. Mig a tégla és a beton nagyon kemény de hamar törik addig a fa rugalmasés maximum recseg. Az összes épitőanyagok közül a fának van a legjobb szilárdság-súly aránya.

6. meleg, családias légkör és jó illat... ki nem szereti a friss fa illatot az egész házban??:P

7. lehetséges a nagyon pontos munka...jó illesztékek szép sarkok


Hátrányok:


1. élettartam - a téglaházakhoz mérve a faházaknak rövidebb az élettartamuk, de nagymértékben függ a körülményektől(ha a fa ázik-szárad-ázik az nagyon roncsolja a szerkezetét...fontos h szárazon legyen bármi történjen) és a faanyag minőségétől: pl a tölgy, a bükk 100 évig is eláll szárazon, mig a fenyő 40-50.

2. sérülékeny falak - a falak belső oldala gipsz kartonnal boritott

3. a faanyagot nem árt lekezelni tűzálló páccal vagy lakkal illetve féreg ellen is.

4. a faház gyúlékony ez tény, igy nő a feszélyfaktor is.(De senki sem szeretne egy lakástüzet, még a téglaházakban sem, hiszen azt is ugyanúgy tönkretheti)

5. 5-8 évente kis karbantartás szükséges


Ezeket a faházakat megéri kissebb plusz befektetéssel passziv házakká alakitani.

Remélem segitettem neked. Ha még van valami kérdezketsz:)

2011. márc. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!