Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van mindig meleg az én...

Miért van mindig meleg az én szobámban? több lenn

Figyelt kérdés

A lakásban egyedül az én szobámban van a legmelegebb mindig, nyáron főleg, de télen is a fűtésszezonban.

Szobám kicsi, 3,5x3,5-ös, az lehet hogy azért mert a számítógép felfűti? Elég csúcsgép, erős grafkártyával, a gépházban is van 5 ventilátor ami pörgeti a levegőt rendesen. Van még ezenkívül két jó nagy darab hangfal még nagyobb subwooferrel. Amugy a szobám zsufoltnak mondható, mert van benne 2 ágy, asztal ugye a gépnek, szekrények, fiókok, egyéb bútorok, alig lehet mozogni sokszor. Tehát ez is okozhatja?

Valamint a szobám ablaka napfelkelte felé néz és elég nagy, tehát legalább reggeltől délutánig besüt a nap, tehát a szobámban marad a hő, "csapdába esik"?

Ti mit gondoltok?



2021. okt. 19. 16:25
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
91%

Radiátor mekkora a szobádban? Lehet az van túlméretezve, vagy túl nagyra tekerve.

Érdemes megnézni a nyílászárók állapotát is, nálad milyen és a többi helyiségben.

Egyébként el tudom képzelni, hogy a gép fűti fel, ha rendesen használva van egész nap, akkor tud hőt termelni.

Ha nagyon meleg van, nyisd ki az ajtódat kicsit. Én amúgy még örülnék is neki :))

2021. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a radiátor normál méretű, viszont ez csak télen magyarázná meg a melegséget, viszont nyáron is túl meleg van a szobában.

Az ablakok régiek mint a ház is (többi helyiségben is), viszont nyáron nyilván nyitva vannak tehát irreveláns ilyen szempontból.

Hétköznap munkába járok, de utánna használom estélig, hétköznap meg tényleg majd egész nap.

Nekem már elegem van a melegből, nem azt akarom hogy konkrétan hideg legyen, csak olyan, mint a többi szobában

2021. okt. 19. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy csúcs számítógép 800 wattos tápegységgel azt jelenti, hogy amíg üzemel, addig (he nem is a teljes 800 wattal) fűti a szobádat. Ne csodálkozz.
2021. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tehát szted is ez okozhatja? én is erre gyanakodtam
2021. okt. 20. 17:09
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk a tápegység 750 wattos csak
2021. okt. 20. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam a normál számítógép is szokott fűteni 1 fokot, ha használom pár órát.

De amúgy Mo. legnagyobb részén az uralkodó széljárás nyáron a nyugati, tehát az ottani helyiségek erősebben lehűlnek. Főleg szigeteletlen falak, szelelő ablakok esetén.

2021. okt. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ja az lehet, mert minden passzol: szigetetlen falak, szelelő ablakok :D
2021. okt. 23. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!