Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális hogy vízóra csere...

Normális hogy vízóra csere közben egy csomó undorító mocskot szednek ki a vízórából amiből a konyhai csapba folyik a víz?

Figyelt kérdés

Nemrég voltak vízórát cserélni. Panelben lakom, 1-1db vízóra van a fürdőben + 1-1 a konyhában. Összesen 4db vízóra.

Nagyon siettek. Az egyikkel papíroztunk amíg a másik dolgozott. Aki dolgozott kért tőlem papírtörlőt, mert hogy koszos a vízóra.

Nem tudtam megnézni mit csinál, de a konyhai csapnál otthagyott papírgalacsinban mintha patkányszőrrel kevert patkányszar lett volna. Pedig a konyhai vízórát alig használom. A fürdő és a wc másik vízórán van.

Azt sem tudom hogy a hideg vagy a meleg vízórából szedte ki mert gyorsan elsuhantak. Hogy kerül szőr, vagy istentudja milyen szövet a csapba? Mi lehet az ürülék színű és állagú, meghatározhatatlan darabos anyag?

20 centire van a vízóra a konyhai csaptól. Kajak ezen az undorító masszán átszűrt vizet iszom már 8 éve? Ezel is főzök.

Sajnos nem láttam semmit, fel sem fogtam. Én is melóból jöttem, ők is pörögtek.

Azt hittem az ivóvíz tiszta. Hogy kerül bele ennyi szőr? Valami foszló tömítés lehet az 56 lakásos háztömbben?

Másnál volt ilyen? Ennyi erővel kiadom a lakást és Indiában iszom a Gangeszből. Kb. ugyanannyira lehet higiénikus.



2023. okt. 18. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam már elég sok vízórát cseréltek, anno panelben, újszerű volt cserekor. Kertes házban, aknában, az is tiszta volt. Nem tudom elképzelni, hogy mitől szőrös.
2023. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez rosszul hangzik. 8 év múlva jobban figyelek. Megnézem a csöveket, a régi vízórát és utána papírozunk. Nem tudom elképzelni hogy szerves anyag került bele, gondolom csak úgy néz ki. A szöszöknél szétmálott tömítésre tippelek,a kaki meg gondolom rozsda. Gondolom megakadt a csőben, azt sterilizálta papírtörlővel. Persze ful laikus vagyok.

Csak mondtak volna valamit a szakik ha szokatlan, egészségre veszélyes dolog.

Mától még a rizst is laica vízszűrőn átszűrt vízzel főzöm. Inni meg főleg csak szűrt vizet fogok.

2023. okt. 18. 20:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Pláne pech hogy náthás vagyok. Semmi szagot nem érzek. Az segítene eldönteni szerves-e.
2023. okt. 18. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Te 8 éve laksz ott a panel csőrendszere meg min 40 éves. Abba már jól lerakodott a kosz, ha volt egy víz javítás és kizárták a vizet te pedig elsőnek nyitottad meg a vissza nyitás után akkor hozzád megy mocsok nagy része. De mikor csőtörés van az utcai gerincen, sokszor földet gyomoszölnek a csövekbe hogy meg tudják javítani. Ennek egy részét kiengedig a tűzcsapon ha van a közelbe, ha nincs akkor ott marad és szétoszlik az egész a felhasználók között.

Így is megy a sírás mikor a javítás miatt fél napig nincs víz, de ha kitakarítanák a gerinc szakszt a munkások, meg lefertőtlenítenék ahogy kéne akkor meg 2-3 napig nem lenne víz. Szóval ezért csinálják így.

2023. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Úgy tűnik tenyleg sokminden lehet. Meg persze ráférni az rgész házra hogy valamit csináljanak a csövekkel. 40 éve nem csináltak semmit amit nem muszáj, szerint újabb 40 évig nem fognak. Leszavazzák a legapróbb karbantartást is a házon. Persze sokan kenyérgondokkal küzködnek, az ő nézőpontjuk is érthető.
2023. okt. 19. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

20-50 mikronos vízstűrőt rakjál be a konyhába. Így a homokot meg nagyobb koszokat kiszűröd és nem iszod meg. Ha a klórt is szűrni szeretnéd azt szénszűrővel tudod megtenni.

A hideg vizre javasolt, meleg vizzel elvileg csak mosogatsz.

2023. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!