Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kéményseprő cégek honnan...

A kéményseprő cégek honnan tudják meg a vállalkozók adatait?

Figyelt kérdés

Lakcímem egyben vállalkozásom székhelye is. Tudomásom szerint a vállalkozásoknak kötelező adott időszakonként kéményseprő ellenőrzést végeztetniük és ez nem ingyenes. (Szemben a lakossági ügyfelekkel, akik számára ez nem kötelező, viszont ingyenes.)

Nem sokat foglalkoztam eddig ezzel, aztán ma becsengetett egy fickó, aki mondta hogy a kéményeket jött ellenőrizni, XY vállalkozó székhelyére (minden adatom stimmelt, amit mondott), számomra ez kötelező stb. stb. Beengedtem, meg is csinálta rendesen a munkáját és kért a két kéményért összesen közel 30e Ft-ot. Biztos, hogy nem csaló volt, mert bankkártyával fizettem, számlát adott, szóval minden hivatalos volt. Ugyanakkor elgondolkodtam, honnan tudta ő, hogy itt egy vállalkozás székhelye van bejegyezve? Munka közben ránéztem a papírjára, ahol több, a mi utcánkban lakó vállalkozó neve is föl volt jegyezve, akikhez nyilván ment vagy menni fog.


Vannak olyan nyilvános vagy pénzért hozzáférhető adatbázisok, amikkel egy adott településen vagy utcában lakó társas és egyéni vállalkozók székhelye lekérhető? Nem egészen tartom korrektnek ezt az eljárást, hogy ezzel így pumpolják az embert (alighanem erősen túlárazott szolgáltató volt) csak mivel valóban kötelező és mással sem végeztettem el, nem nagyon lett volna indokom elküldeni.

Utána ismerős gázszerelő mondott egy kéményseprő céget, amelyiknek van honlapja, rajta az árakkal, hát mit mondjak 10e Ft körül megúsztam volna.

Nyilván ez most tanulópénz volt, jövő ilyenkor inkább megcsináltatom az olcsóbbal, aztán ha más jön, hivatkozom arra, hogy nekem ez már megvan.

Az érdekelne, másnak van ilyen tapasztalata? Vannak ilyen lehúzós kéményseprő cégek, akik előre elkészített listákkal csöngetnek be vállalkozókhoz? És honnan szedhetik össze ezeket az adatokat? (Megj.: ha pont nem lettem volna itthon, könnyen lehet, hogy megúszom az egészet.)

És ha nem engedem be, lett volna valamilyen jogkövetkezménye? (Feltéve, hogy mással sem végeztettem el.)



#vállalkozó #kötelező kéményseprés
2023. nov. 9. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A katasztrófavédelemmel szerződöttek központilag kapják. A többi meg a cégadatbázisokból, amik a neten vannak, ingyen.
2023. nov. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Arra tudsz esetleg valamit mondani, hogy ha nem engedtem volna be, akkor lett volna-e valami jogkövetkezménye (feltéve, hogy mással sem végeztetem ezt el)?

2023. nov. 9. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az érdekelne, másnak van ilyen tapasztalata? Vannak ilyen lehúzós kéményseprő cégek, akik előre elkészített listákkal csöngetnek be vállalkozókhoz?"


Nem is 1.


"És ha nem engedem be, lett volna valamilyen jogkövetkezménye? (Feltéve, hogy mással sem végeztettem el.)"


Valakivel muszáj, mert megbírságolnak!

2023. nov. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Lakcímem egyben vállalkozásom székhelye is"

Akkor meg van ugyanott csinálva az ingyenes lakossági kéményseprés, nem?

Akkor minek a céges?

2023. nov. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4. Mert cégként köteles vagy leigazolni, papírral. Ingyen lakossági meg évek óta nincs, csak ha külön kéred a katasztrófavédelemtől.
2023. nov. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Nálunk járnak minden kéményes házunkba, idén is voltak.

Szóval nekem van majdnem minden évben kéményseprő-jegyzőkönyv.

2023. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: Merthogy kötelező. Lezárják azokat a lakásokat, ahol nem megfelelő a kémény állapota. Volt rá példa a házban is.
2023. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2023. nov. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!