Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beragadt radiátort hogyan...

Beragadt radiátort hogyan tudom újra mozdításra bírni, el tekerni?

Figyelt kérdés

Bocs ha hülyén írtam ki a kérdést, van egy radiátorom, rendesen működik, viszont a tekerője beragadt, nem tudom állítani így a hőmérsékletet.

Kicsit lejjebb szeretném venni ne fűtsön ennyire, viszont a kis kar rajta beragadt, nem tudom megmozdítani, már lefújtam wd 40el hátha, de még így se, mi lehet a megoldás?



jan. 8. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Belül a vizkő a szelepet gugyűrűt eltömitette , a régi tipusu tekerők erőltetés után szivarogtak . Csere a megoldás . A beragadás ellen minden szelepet 3-4 havonta meg kell forgatni oda vissza , ha teljesen elzárt a radiátor 0,5 tekerést kell a végére hagyni .
jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az nem 1 gyerekzár rajta? egy vagy 2 db kis pöcök amit fel kell tolni ütközéskor és akkor forgatható lesz a fej. Egy kép jó lenne,mert csak tapogatózunk..
jan. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

feltöltöttem két képet róla


[link]


[link]


amúgy nem érzek rajta pöcköt amit felkéne tolni, hogy lenne rajta gyerek zár

jan. 9. 09:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Hollander szerűseg , vizkő gond . Nem feszitenem mert gyenge öntveny a piros zárófülek törnek. Tavasz fűtés után kell cserélni , akkor mázli ha magánhaz nem lakótelep társas . Szaki megnézi .
jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez bizony 1 sima vizes golyós csap, nem igazán fűtésre van ez kitalálva.

A csapot erős ffi kézzel, vagy esetleg 1 fogóval óvatosan lehet megmozdítani, mivel nem tekergették már jó ideje,és tele rakódott a belső golyó rozsdával,ezért nem akar moccani.

Ha nem megy így sem, hívjatok egy szakit, aki kinyitja a golyóscsapot.

Ha panelban/társasházban laksz,..kicserélni csakis nyáron fogod tudni amikor le van engedve a fűtési rendszer.

jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, házban van ez, akkor majd tavasszal tényleg hívok hozzá valakit, köszi
jan. 9. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!