Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen esetben, h...

Mit tehetek ilyen esetben, h a pénzem is megmaradjon, mert elég illegálisnak tűnik az ottlétünk?

Figyelt kérdés

Gondok vannak az albérlettel.A főbérlő azt akarja ,h kiköltözzünk december 9.-ig.

A szerződésünk arról szól, h 2hónapon belül bárki felmondhat,de 2 hónap után ha a főbérlő rak ki neki állni kell az albérlő által szenvedett károkat.Gondolom ebbe beletartozik a szállítási költség amivel elcuccolunk és mivel

nem tudtam igényelni lakásfentartásit és semmilyen más támogatást miatta mivel az utolsó 1 hónapba teljesen kijelentett,esetleg ezt utólag lehet visszakérni tőle.

Számlát nem adott az albérlet bérléséről, most csak annyival tudjuk igazolni, h ott lakunk, h van 1 albérleti szerződésünk amit ő is aláírt,plussz a nevemre jönnek az eonos csekkek.A kaució összege is csak itt szerepel.Nem kaptunk semmilyen formában bizonyítékot,h befizette a közös költséget,a vizet mivel ezeket nem lehetett a nevemre íratni,de az áramot és a gázt igen.A nő nem normális,rám küldött egy verőembert, mert ő úgy érezte,h nem áll mögötte senki legalább is ezt állította.

Megfenyegetett ő és a férje is,h működjek együtt,mert vélhetően megint rám küldi a verőemberét.Attól félünk,h fölmegy a lakásba míg nem vagyunk otthon, és ott ő majd rendezkedik kénye-kedve szerint...Neki is van a lakáshoz saját kulcsa.Remélem a közös költséget az utolsó hónapba visszaadja mert nem voltunk bejelentve.Az elején ígérte, h a kifizetéseknek is nyoma lesz az aláírásainkkal nyugtázva.


2010. nov. 14. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"A szerződésünk arról szól, h 2hónapon belül bárki felmondhat,de 2 hónap után ha a főbérlő rak ki neki állni kell az albérlő által szenvedett károkat."


Én már itt elveszítettem a fonalat. Nem fordítva van ez? Úgy lenne logikus. Mármint hogy ha két hónap felmondási idő nélkül raknak ki titeket, akkor fizet nektek bármit a főbérlő. Olyat egyébként még nem pipáltam, hogy az elcuccolás költségét a főbérlőre verték volna, szóval erre azért ne igyál mérget, hogy nálatok így lesz!

Amúgy meg az egész problémát nem értem. Felmondták nektek az albérletet, december 9-ig ki kell költözni. Hogy jöttek a képbe mindjárt verőlegények? Mivel húztátok így ki a gyufát? Nekem is mondtak már fel albérletet, kerestem másik lakást, aztán a megadott határidőre kiköltöztem. Mi van ezen olyan betarthatatlan?

2010. nov. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolót annyival egészíteném ki, hogy:


"Nem kaptunk semmilyen formában bizonyítékot,h befizette a közös költséget,a vizet mivel ezeket nem lehetett a nevemre íratni"

Ezt nem is kell bizonyítania hogy befizette, mivel az ő nevén vannak. Ha ezeket nem fizeti, akkor úgyis ő üti meg a bokáját, mert végső soron az ő ingatlanját fogják megterhelni az elmaradt költségekkel. Szóval, ha ezeket nem fizette, az titeket semmiben sem érint miután kiköltöztetek.


"Remélem a közös költséget az utolsó hónapba visszaadja mert nem voltunk bejelentve."

És ott laktatok? Amíg ott vagytok a lakásban, addig kell fizetni a közös költséget. Most jöhetsz azzal, hogy nem voltatok bejelentve, így hivatalosan nem voltatok ott, de ilyen alapon akkor betörtetek a tulajhoz...


"Számlát nem adott az albérlet bérléséről, most csak annyival tudjuk igazolni, h ott lakunk, h van 1 albérleti szerződésünk amit ő is aláírt"

Ez így szokott lenni az ilyen "fekete" albérleteknél. Gondolom, hogy te is jól jártál, hogy 25%-kal olcsóbban lakhatsz ott. Fenyegethetsz APEH-hel, de ha valóban bejelented, akkor ti is szívni fogtok, mivel ugyanannyira benne voltatok ebben az adócsalásban. Annyit fognak kérdezni, hogy miért nem kértétek már az első hónap után a számlát és ha nem akart adni, akkor miért nem akkor jelentettétek fel, miért laktatok ott ennek ellenére hónapokig? Erre úgysem tudsz elfogadható magyarázatot adni...


A verőemberes részt pedig nem értem. Ahhoz már valami disznóságot kell csinálni, hogy valaki verőembert fogadjon. Miben nem működsz együtt?


Annyit kell csinálni, hogy kiköltözöl a megadott időpontra és addig a költségeket te fizeted (mondjuk a decemberi közös költségnek a harmadát kellene). Ha a felmondás 2 hónapon belül volt, akkor kérheted a költöztetési költségeid megtérítését a szerződés szerint. Amennyiben nem okoztál kárt a lakásban és nincs elmaradt költséged, akkor pedig még visszakéred a kauciót. Ennyi.

2010. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sajna nem értettem én sem hogy miért állította hogy lelki terrorban tartottam mert egy hónapban egyszer találkoztunk 30 másodpercre míg odaadtam a lóvét. nem értem a 25%os dolgot itt ez az albérlet egy teljes árú lakás volt 35000+7500 közös elég drága azért. Errefelé legalább is.Verőlegény meg csak ottermett ahogyan kimondta hogy kijelentett. nekem ebből zűrök voltak a munkahelyemen is.Kértem minden hónapban a számlát a lakásról d nem adott.csak szó nélkül kijelentette hogy ki vagytok jelentve még a póstaládáról is leszedte de nnekem még jönnek leveleim is.folyamatosan fenyegyetőznek a férjével aki állítása szerint svédből jött el csak ezért, de olyan paraszt hogy be sem tud mutatkozni. gondolom a verőlegény meg azért jött ki mert azt adta be neki a nő hogy nem akarom kifizetni...aztán érdekes visszafogott és azt mondja egy kis beszélgetés után a nőnek semmi baj az "úr kifizeti a 44500ft ot és semmi baj.meg a nő azt mndta utána azért kellet mert úgy érezte nem áll mögötte senki,odahozott 3 férfit meg egy verőlegényt.
2010. nov. 15. 10:39
 4/4 A kérdező kommentje:
decemberit nem kell fizetnem mert amúgy sem hónap elejétől költöztünk be. de mi csak laktunk ott és ez egy hepciás pic...sa 40 éves de úgy viselkedik mint egy 17 éves idióta.
2010. nov. 15. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!