Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Segítség! Mit csináljak, hogy...

Segítség! Mit csináljak, hogy megmaradjon a virághajtás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy profi növény kertész. Kaptam sugárarália hajtást, vízbe tettem de 3 nap után észre vettem, hogy a szár legalja elkezdett felpuhulni és elfolyósodni. Már decemberben szaporítottam sikeresen a sima zöld fajtát, igaz azt egyből virágföldbe tettem.

Meg örököltem egy hatalmas dracéna marginata-t ami nem fért el a lakásban és feldaraboltam úgy ahogy írták, a fejdugványok is megvannak és van egy szép törzsdugványom is. Azok is ugyanolyan tüneteket produkáltak a vízben... (elfolyósodik a szár legvége) Ügyeltem arra is, hogy ne legyen fás a fejdugvány vége. Félek, hogy nem fogják meg, pedig nagyon sajnálnám! A bunkóliliomot is így kellett szaporítani és azt sikerült.

Mennyi idő mire megjelennek az első gyökerek?

Tapasztalt növénytartók segítsetek!!!!

Előre is köszönöm!!!


2010. júl. 3. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindig szerencsés a vízben gyökereztetés mert elrohad a szár . Én mindig mindent földbe ültetve szaporítok igaz hormonporba mártom elötte .Van fásszárúra és vizesszárúra is .
2010. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A dracéna marginata:

Mivel fejdugványt csináltál belölle igy földbe ültezsd ha vizbe van téve csak elkezd rohadni a szára és kész.

Ültezsd cserépbe, locsold meg. (ha gondolod egy kis zacskot huzz rá hogy párát kapjon igy jobban gyökeresedik, de vigyázz a zacskó ne érjen hozzá, és kapjon egy kis levegőt.

Bunkóliliom:

Azt azért sikerült vizben kigyökeresiteni mert a liliomok nagyon vizigényesek.

Én minden olyan növényt ami fásszárú azt földbe ültetem, ami meg lágyszárú vagy félfás azt meg vizben megprobálom kigyökereszteni, ha 2 hét mulva nem jelennek meg gyökerek azokat is földbeültetem és akkor lesz ami lesz....


De, a gyakorlaton (suliba) mi ugy csináltuk hogy vettünk hormonport (fehér por), a virág szárát belemártottuk (ott ahol levágtk frissen hogy a nedvre ragadjon rá), és virágföldbe ültettük, majd párás helyre tettük, öntöztük.


Üdv:

Egy dísznövény termesztő szakmával rendelkező személy.

2010. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elültettem lesz ami lesz. Sajnos most is az irodábol írok, és nincs időm szaladgálni hormonpor után. Néztem nagy üzletházban... ott nem volt gazdaboltban kellene megnéznem, de mikor én végzek addigra bezár mikor kezdek akkor meg nincs még nyitva, úgyhogy lesz ami lesz remélem megfogják...

Mégegyszer köszönöm!

2010. júl. 6. 09:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Barkácsáruházak növényrészlegén lehet kapni. Obi-ban is pl. De kérni kell az eladóktól, ugyanis a legtöbb helyen elzárva, szekrényben tartják.
2013. nov. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!