Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt egy hősugárzó?

Mennyit fogyaszt egy hősugárzó?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valaki spórolni akar a fűtéssel és vesz egy hősugárzót, amivel csak egy helységet fűt, az megéri?

Egyáltalán tömblakásban ki lehet kapcsolni a fűtést a saját lakásodban?


2011. jan. 23. 21:51
 1/4 doboszoli ***** válasza:
Teljesítménye 1-2-3 kW általában, tehát óránként 50-150 forintos költséget kalkulálhatsz.
2011. jan. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokat. A boltban nézd meg, rá van írva.

Nekem egy kis ventillátorosom van, 2kW-os. Ősszel kénytelen voltam ezzel fűteni, mivel ugye a távfűtés még nem ment. Nagyjából 500-1000 Ft-ba került egy napra az egy szoba fűtése.

Ehhez képest a távfűtésünk most 15 ezer, de ezzel az egész lakást kifűtjük.


Ha tömblakás alatt panelt értesz: mostanában szerelik fel őket egyedi fűtésmérővel és szabályozógombbal. Nálunk idénre csinálták meg. Így egyszerűen lecsavarjuk a radiátort, ha nem akarunk fűteni egy helyiséget. Ez a legolcsóbb megoldás :)

2011. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az jó, ha már kezd elterjedni az egyéni szabályozás. Nekem még úgyis több év mire lesz lehetőségem elköltözni itthonról.

Csak szeretnék előre tájékozódni, mert kíváncsi vagyok ilyesmire.

2011. jan. 24. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:
A hőszabályozás egy átverés, ne higgyétek, hogy lehet spórolni vele, csak akkor esetleg, ha sosem kapcsolod be, akkor viszont eléggé fel kell öltözni, vagy tornázni.
2014. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!