Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valami hatékony "szer"...

Van valami hatékony "szer" wc-dugulás elhárítására?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 20:51
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
lefolyótisztítót kétfélét próbáltam, nem okés.
2011. ápr. 30. 20:52
 2/31 anonim ***** válasza:
56%
Wc pumpa????
2011. ápr. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
...
2011. ápr. 30. 21:01
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Van, úgy hívják, hogy csőgörény. Ez neki a becsületes neve.
2011. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Sósav.

Ha ennyire nagy a sz*r :) akkor felmosóronggyal itasd ki a vizet a wc csészéből (ezt itt olvastam, én sose itattam ki, és úgy is hibátlanul hatott), önts bele 1 l sósavat, és hagyd 1 órán át hatni. Ha mondjuk húgykő vagy vízkő rakódott le, rohadt büdös lesz, ahogyan oldja fel - mint a pöcés autó, sőt, még habzani is fog. Ha ettől nem múlik el a dugulás... Vagy kikötöd az öblítőcsövet és felszeded a wc csészét, megnézed, mi van a szennyvízelvezető csővel (nem csináltam még, csak olvastam róla - azt is, hogy kegyetlen büdös lesz). Ez azért necces, mert körbe kell vágni a wc csésze ragasztóját, amivel a járólaphoz ragasztották, és utána vissza is kell ragasztani vagy lehet, hogy a tied csavaros. Ha ezt meg akarod úszni és pénzed is van, szerelőt hívsz. Ha nem családi házban laksz, akkor szólj a közös képviselőnek, mert lehet, hogy valahol a rendszerben akadt el vm. Ha viszont a sósav beválik, akkor hetente ismételd meg, amíg szagtalan nem marad. Ha a dugulás megszűnik, akkor a következő karbantartó sósavazásnál már nem kell kiitatni a vizet a wc csészéből.

2011. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22:08 vagyok. Arra vigyázzatok, hogy 1 órán át ne használjátok véletlenül se a wc-t! Mikor 1 óra után lehúzzátok, szerintem csukjátok le a tetejét, nehogy kicsapjon a sósav. És ha van ablak, akkor nyissátok ki arra az 1 órára, mert mérgezős is a sósav gőze, és semmilyen más tisztítószert ne önts közvetlen utána/előtte, keverni meg pláne ne keverd, mert kémiai kölcsönhatás következtében mérgező gázok szabadulnak fel. Ha tudsz, tegyél vmt a szád/orrod elé, használj gumikesztyűt, vigyázz, nehogy visszacsapjon. FONTOS: véletlenül se használd a wc kefét, a pumpát meg pláne ne, mert simán lefröcskölöd magad sósavval.
2011. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

valóban. a sósav minden szerves anyagot szétmar. nekem is kiválóan megtisztította a wc-t.

ami még nálam bevált, az a granulátum. Mr. Mattes néven fut, az auchanban vettem b 300ft-ért, tutkón feloldja a hajat és más undi dolgokat, amik a zuhanyzó szűrőjén megakadnak.

2011. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Ennek a problémának az elhárítása sajnos semmilyen vegyszerrel nem szokott sikerülni, csak a mechanikai módszerek a hatékonyak, ahogy ma 21:03-as is írta.
2011. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
81%
Van egy egyszerűbb: itt is kell a maszk mert habzik gőzől de szódabikarbónára ecetet önteni és hagyni egy órát. Zárd le addig a klotyót és szellőztess ezerrel utánna. Ez elég hatékony és természetes alapanyagokból van. Utánna öblíts rendesen bőven. Szoktad nézni a zone reallytin a Tiszta a lakásod? című sorozatot? Két öreglány kitakarít mindíg egy egy házat amit már évek/évtizedek óta nem takarítottak. Hát vannak trükkjeik meg ötleteik... Elég vicces egy műsor. Némi gusztustalansággal.
2011. ápr. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
2 l sósavat öntöttem bele 2-3 órán belül, de nem használt semmit.
2011. ápr. 30. 22:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!