Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináltok nyáron éjjel...

Mit csináltok nyáron éjjel mikor nagyon meleg van és nem tudok aludni? Valami praktika?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kimegyek az hintára aludni,vagy letusolok hideg vízzel.
2011. jún. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mégis elalszom.
2011. jún. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is napközben nagyon vigyázok a hőmérsékletre. Minden ablak be van zárva, le van takarva, felraktam plusz lepedőket függönynek (hőszigetelő), nem végzek meleget okozó tevékenységet (pl. főzés, porszívó, mosás).

Amikor a kinti hőmérséklet lejjebb megy, mint a benti, akkor azonnal minden ablakot sarkig tárok és felrakok ventillátort, ami fújja befelé a levegőt.

Ez egész éjszaka megy.

Ugyanekkor kinyitom az ágyat, hogy hűljön.

Ezzel a módszerrel elértem, hogy eddig a legnagyobb melegben is 27 fok volt a maximum a lakásban.

Alvás: későn fekszem, éjfél után. Addigra viszonylag hűvösebb van a szobában.

Reggel viszont ötkor kelek, ilyenkor végzek el minden itthoni munkát.

Délután is alszom egyet, pontosabban inkább csak félálomban vagyok, de pihentet. Így elég a kevés éjszakai alvás is.

Persze ha dolgoznék, akkor muszáj volna korán lefeküdni, de arra is van néhány praktika:

amikor ablakot nyitsz este, terítsd le az ágyat egy vizes lepedővel. Ez ahogy párolog, hűti.

Moss hajat, de ne szárítsd meg, vagy csak kicsit, úgy feküdj le.

És menjen az ablakban a ventillátor, nyomja befelé a hűvösebb levegőt.

2011. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Ja igen, anyáméknál meg azt csináltuk, hogy kivittük a matracokat a teraszra, ott aludtunk. Persze ők nem panelban laknak...
2011. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
terasz? Bogarak?
2011. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Légkondi.
2011. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én írtam a teraszt, őszintén annyira nem bírom a meleget, hogy inkább elviseltem a szúnyogcsípéseket, csak hogy tudjak aludni. De amikor kezdett rendszeressé válni a kint alvás, akkor gondolkoztunk rajta, hogy csinálunk egy nagy baldachint tüllből, ahogy azokban az országokban csinálják, ahol cecelégy van, csak végül nem valósult meg.
2011. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
itt ülök a gépnél, és írom a válaszokat:) éjfél után kezdem, aztán hajnali öt óráig itt vagyok, hatkor amúgy is kelnék, tehát vissza sem fekszem.hozzáteszem, hogy este 10-ig, 11-ig fenn vagyok, mert a meleg miatt nem tudok elaludni.
2011. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha igaz az, (márpedig igaz) hogy lábról felfázni a legkönnyebb, akkor az is igaz, hogy ha meleged van, beleállsz a fürdőkádba, és zuhannyal a lábfejedet, bokádat elkezded hűteni, és elkezd lehűlni a tested is.


Arra vigyázz, hogy ne teljesen hideg vízzel, mert akkor valóban előjönnek megfázási tünetek a legnagyobb melegben is.

2011. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ventilátor és egy kis vizes kendő.

tavaly is tudtam aludni minden este.

napközben pedig szintén egy vizes kendő, tulajdonképpen egy nagyon vékony pamut sál, amit bevizezek, és ráterítem szárnyfesztávolságban magara teszem :D

ha nagyon meleg van, és megyek valahova napközben, akkor is magammal viszem, valamint mindig van nálam egy palack víz, ezzel vizezem, ha megszárad. hihetetlen jó, hasznos, és olcsó :D

2011. jún. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!