Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlanoson keresztüli lakás...

Ingatlanoson keresztüli lakás bérlés, nekem kell fizetni, hogy kiadják a címet?

Figyelt kérdés

Egy kis lakást akarok bérelni és az Aranyvessző Bt. honlapján elég olcsó lehetőségek vannak.


"Bérbeadóknak díjmentesen közvetítünk bérlőket!" - ebből arra következtetek, hogy fizetnem kell azért hogy megnézhessem egyáltalán.

Jól gondolom?


2011. jún. 15. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
minden ingatlanos más szisztémával dolgozik, de igen, a honlap megnézése nélkül is arra következtetek ebből a beidézett egy mondatból, hogy ez az a típusú iroda, ahol a bérlő fizeti ki a közvetítési díjat.
2011. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És mennyit szoktak kérni általában?

Kicsit tartok tőle, nehogy az legyen hogy megkapom a címeket és egyik sem normális, mind lepukkant állapotban van. Magyarán lehúztak valamennyi pénzzel.

2011. jún. 15. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni. Én nem fizetnék előre azért, amit nem is láttam. Az ilyenek általában elég lehúzás gyanúsak.

És lehet hogy feleslegesen dobnék ki egy halom pénzt. Ha a bérleti díjból kell X %-ot fizetni nekik, az rendben van, mert akkor nekik is az az érdekük, hogy megfelelő lakást találjanak nekem megfelelő áron. Nem pedig az, hogy csak adjanak egy akármilyen címet, mert nekik amúgy is megvan a hasznuk akármilyen is az a lakás.

2011. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

úristen! ugye nem gondoltad komolyan???? címeket venni? úgy, hogy semmi sem tuti? ez valami ósdi dolog lehet....


a komoly közvetítők a tulajtól kérnek 1 havi bérleti díjat a közvetítésért, és személyesen viszik ki az ügyfelet. ilyen himihumi alakokkal ne bizniszelj, mert tuti átejtés.


menj be szépen egy DH vagy OC irodába, és mondd el mit szeretnél. az ingatlanos mutat lakásokat képpel, leírással. ami szimpi, azt megnézheted személyesen is. ha tetszik, akkor kiveszed, és a bérleti díjat a tulajnak fizeted, ő pedig ebből egy bizonyos összeget átad a közvetítőnek.


ha nem akarsz pénzt kidobni az ablakon, akkor rendes közvetítőhöz menj.

2011. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezek azok a lakások amiknek a tulajdonosa NEM kért közvetítést, kiadásban segítséget 1 havi bérleti díjért :). tehát Ő maga oldja meg a lakása kiadását, hirdetésekkel stb... Nem tudhatod hogy az adatbázisból milyen időközönként törlik a címeket, lehet a 10 cím között lesz olyan is ami 3 éve volt kiadó pl...


Ne menj bele ebbe. Keress olyan irodákat aki felveszi az igényeidet, időpontot egyeztet a tulajdonossal, kikísér, segít neked esetleg alkudni :) .


Jó lakás keresgélést. Alberlet.hu és ingatlan.com már megvolt?

2012. aug. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!